معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ مطرح کرد:

اعلام دلیل ۵۰ درصد از آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت

هوای تهران برای گروه‌های حساس«ناسالم» است

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
کد خبر: ۱۳۹۰۹۵۲

به گزارش جام جم آنلاین، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در صبح امروز در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی و افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت جمعه، افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌ های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

در روز شنبه (۲۶ آذرماه ۱۴۰۱) باتوجه به حاکمیت شرایط پایدار جو همراه با افزایش ترافیک در صبح نخستین روز هفته بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. شکل‌گیری ناپایداری جوی تا ساعات پایانی شنبه تا حدودی سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد، بااین حال با عدم وزش باد مؤثر هم‌زمان با افزایش ترافیک شامگاهی بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۴۸ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۶۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم قرار داشت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها