رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

تداوم بارندگی در اغلب استان‌ها | کاهش دما تا ۷ درجه در جنوب کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش بارندگی‌ ها در دامنه‌های جنوبی البرز، تداوم بارش‌ها در اغلب استان‌ها و کاهش دما تا ۷ درجه سانتیگراد در جنوب و جنوب شرق کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۹۶۷۷

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: سه‌شنبه (۱۵ آذر) بارش در دامنه‌های جنوبی البرز کاهش می‌یابد ‌و در غرب مازندران، گیلان، شرق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، فارس، نیمه غربی کرمان، شمال هرمزگان و جزایر واقع در غرب خلیج فارس و تنگه هرمز ابرناکی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در دامنه‌های زاگرس واقع در لرستان، همدان، مرکزی، قم و در استان اصفهان، جنوب خراسان رضوی و شمال یزد رگبار پراکنده و گاهی وزش باد رخ می‌دهد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به‌صورت برف است.

وی افزود: چهارشنبه (۱۶ آذر) در گیلان، شمال اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده انتظار می‌رود همچنین در جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، فارس و کرمان بارش ادامه دارد و در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

ضیاییان گفت: پنجشنبه و جمعه (۱۷ و ۱۸ آذر) در سواحل گیلان، شرق اردبیل، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان ابرناکی و در بعضی ساعات بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شنبه (۱۹ آذر) با تقویت سامانه در جنوب شرق کشور در جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، هرمزگان، شرق فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان طی روزهای پنجشنبه تا شنبه در جنوب و جنوب شرق کشور روند کاهش دما در حدود ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد حاکم می‌شود و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف دور از انتظار نیست.

وی افزود: خلیج فارس و دریای خزر تا روز پنجشنبه مواج پیش‌بینی می‌شوند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۶ آذر) کمی ابری و همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( ۱۷ آذر) کمی ابری و همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ آذر ) بندرعباس با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز اردبیل و بجنورد با دما ۶- درجه سانتیگراد و فردا شهرکرد و بجنورد با دمای ۴- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها