بی‌سامان مانند ساماندهی افراد بی‌خانمان
چرا ساماندهی افراد بی‌سرپناه هر سال حاشیه ساز می‌شود؟

بی‌سامان مانند ساماندهی افراد بی‌خانمان

غلامحسین حسینی نیا در مراسم افتتاحیه پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در اشتهارد، اجرای طرح‌های مهارت‌افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی (کهاد و نخلستان) با تأکید بر آموزش مشاغل دانش‌بنیان و نوظهور، از مهمترین اهداف افتتاح این مرکز برشمرد.
کد خبر: ۱۳۸۹۶۱۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین البرز از اشتهارد، وی با بیان اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشتهارد استان البرز به اردوگاه مهارتی دانشجویی کشور تبدیل می‌شود، تصریح کرد: بر این اساس دانشجویان و فارغ التحصیلان می‌توانند یک دوره مهارتی فشرده را در این مرکز به ظرفیت ۱۲۰ نفر بگذرانند.

 

معاون وزیر کار گفت: در طرح کهاد، دوره‌های آموزشی تلفیقی یا هیبریدی مهارتی همزمان با آموزش‌های کلاسیک برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود که شامل ۵۴۰ ساعت آموزش معادل ۱۸ واحد درسی است.

 

وی اظهار داشت: در طرح نخلستان نیز برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که رشته‌های تحصیلی آن‌ها در بازار کار مشتری ندارد نیز طرح آموزش مهارتی در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب دوره‌های ۶ ماهه و یک دوره سه ماهه کارورزی در مراکز پارک علم و فناوری و توسعه مهارت پیش بینی شده است.

 

حسینی نیا از مهیا بودن زمینه اجرای این طرح با دانشگاه‌های دیگر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه تهران تا مرزهای دانش پیش می‌روند و علم روز را دارند با اجرای این طرح، محیط مهارت آموزی هم وارد می‌شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه بیش از یک هزار و ۲۳۴ استاندارد آموزش مهارتی دانش بنیان با تکیه بر آی تی طراحی و آماده شده است گفت: برای تهیه این استانداردها از مباحث روز دنیا و تجربه کشورهای پیشرو در این زمینه استفاده شده است که بهترین زمینه است که این اتفاق خوب بیافتد و با محوریت دانشجویان است.

 

حسینی‌نیا ادامه داد: ویژگی خاصی که آموزش‌های مهارتی در این دوره دارد این است که آموزش‌ها خاص دانشجویان طراحی شده با ویژگی‌هایی که ان‌ها دارند. اینکه اولویت با بحث‌های آی تی است که این صنعت یکی از پایه‌های اصلی مشاغل آینده به حساب می‌آید.

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در پایان اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) با منویات خود حجت را بر ما تمام کردند و تأکید بسیاری روی امر مهارت آموزی و موضوع دانش آموختگان و بیکاران داشتند که به همین منظور نیاز است تا برای برخی رشته‌ها دوره‌های تکمیلی در قالب مهارت آموزشی به عنوان مهارت آموزی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان انجام که آغاز اجرایی آن را اعلام می‌کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها