title
تیم‌های برزیل و آرژانتین پرسابقه‌ترین تیم‌های مرحله‌ یک‌ هشتم نهایی رقابت‌ های جام جهانی ۲۰۲۲ هستند که به مصاف رقبای خود می‌روند.
کد خبر: ۱۳۸۹۲۳۶

به گزارش جام جم آنلاین، مرحله‌ یک‌ هشتم نهایی رقابت‌ های جام جهانی ۲۰۲۲ تا ساعاتی دیگر با دیدار تیم‌های هلند و آمریکا آغاز خواهد شد.

هر ۱۶ تیم حاضر در این مرحله سابقه‌ی حضور در دور دوم جام جهانی را حداقل یک بار داشته‌اند و حالا می‌بایست رو در روی هم قرار بگیرند.

*برزیل قرار است برای بیستمین مرتبه در دور دوم جام جهانی حاضر باشد. آنها از این حیث بهترین تیم جام جهانی هستند و باید دید برای هشتمین مرتبه‌ متوالی شاهد صعود آنها به مرحله‌ بعدی خواهیم بود یا خیر.

*آرژانتین در حالی چهاردهمین حضورش در این مرحله را تجربه می‌کند که چهار سال قبل به دست فرانسه در یک‌هشتم نهایی حذف شد.

*تیم‌های انگلیس و اسپانیا ۲ تیم دیگری هستند که تعداد حضورهای‌شان در دور دوم ۲ رقمی شده است. آنها به ترتیب سیزدهمین و یازدهمین حضور در دور دوم را تجربه می‌کنند.

*سنگال، مراکش و استرالیا کم‌تجربه‌ترین تیم‌های شرکت‌کننده در یک‌هشتم نهایی جام بیست و دوم هستند. این سه تیم برای دومین بار این تجربه‌ بزرگ را سپری خواهند کرد.

*اروپا با هشت نماینده، بیشترین سهم را در دور دوم دارد. آسیا با سه تیم در جایگاه بعدی قرار دارد. آمریکای جنوبی (۲)، آفریقا (۲) و کونکاکاف هم یک نماینده در یک‌هشتم خواهند داشت.

*در بین تیم‌های اروپایی انگلیس با ۱۳ حضور پرتجربه‌ترین تیم در این مرحله است. کرواسی هم با سه حضور کم‌تجریه‌ترین به حساب می‌آید.

*ژاپن در قطر چهارمین حضور در یک‌هشتم نهایی را تجربه می‌کند. آنها در دوره‌های قبلی هیچ‌وقت از این مرحله عبور نکرده‌اند.

*آمریکا به عنوان تنها تیم از منطقه‌ی کونکاکاف قرار است برای ششمین مرتبه در مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی رقابت داشته باشد. آنها فقط ۲ بار از این مرحله فراتر رفته‌اند.

*هر ۲ نماینده‌ آفریقا دومین حضور در یک‌هشتم را پشت سر می‌گذارند. مراکش در سال ۱۹۸۶ در این مرحله شکست خورد و سنگال در سال ۲۰۰۲ موفق به صعود شد.

*۲ تیم اروپایی بدون تردید در دور بعدی حاضر خواهند بود و ۲ تیم از این قاره هم قطعا در همین مرحله با جام وداع می‌کنند. چرا که ۲ بازی کاملا اروپایی در یک‌هشتم برگزار می‌شود و فرانسه به مصاف لهستان می‌رود و پرتغال رو در روی سوئیس قرار خواهد گرفت.

*پنج تیم از ۱۶ تیم حاضر در این مرحله سابقه‌ی قهرمانی در جام جهانی را دارند. برزیل، آرژانتین، فرانسه، اسپانیا و انگلیس این تیم‌ها را تشکیل می‌دهند.

شرح برنامه مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

شنبه ۱۲ آذر

هلند و آمریکا / ساعت ۱۸:۳۰ / ورزشگاه خلیفه
آرژانتین و استرالیا / ساعت ۲۲:۳۰ / ورزشگاه احمد بن علی

یکشنبه ۱۳ آذر

فرانسه و لهستان / ساعت ۱۸:۳۰ / ورزشگاه الثمامه
انگلیس و سنگال / ساعت ۲۲:۳۰ / ورزشگاه البیت

دوشنبه ۱۴ آذر

ژاپن و کرواسی / ساعت ۱۸:۳۰ / ورزشگاه الجنوب
برزیل و کره جنوبی / ساعت ۲۲:۳۰ / ورزشگاه ۹۷۴

سه‌شنبه ۱۵ آذر

مراکش و اسپانیا / ساعت ۱۸:۳۰ / ورزشگاه اجوکیشن سیتی
پرتغال و سوئیس / ساعت ۲۲:۳۰ / ورزشگاه لوسیل

همه‌ چیز درباره‌ مرحله‌ یک‌ هشتم نهایی جام جهانی

 

منبع: ایرنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها