سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

سابقه منفی آلمان در حقوق بشر | آنان تحت تأثیر معاندان ایران هستند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آلمانی‌ها به دلیل اقدامات منفی حقوق بشری در دنیا رکوردهای منفی و سوابق زیادی دارند و صدور قطعنامه علیه ایران با سوابق آنان مطابقت ندارد.
کد خبر: ۱۳۸۸۴۵۷

به گزارش جام جم آنلاین، ابوالفضل عمویی در گفتگو با مهر درباره علت رویکرد خصمانه آلمان علیه ایران، اظهار داشت: دولت آلمان سابقه منفی در موضوع حقوق بشر علیه کشور ما دارد.

وی متذکر شد: آلمان صادر کننده سلاح‌ های شیمیایی و مواد شیمیایی به رژیم صدام بود و آن سلاح‌ها در جنگ تحمیلی علیه کشور ما استفاده شد. هنوز بسیاری از جانبازان ما در حال درمان به علت اقدام مخرب آلمانی‌ها در دوران جنگ هستند.

عمویی ادامه داد: در یک سال اخیر و با تشکیل دولت جدید آلمان، رویکرد منفی علیه کشورمان در سیستم سیاست خارجی و دولت این کشور تقویت شده است و ما این موضوع را برای روابط دوجانبه مفید نمی‌دانیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقداماتی که امروز توسط آلمانی‌ها در پیگیری صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر انجام می‌شود، با سابقه آلمانی‌ها در زمینه حقوق بشر تطابق ندارد.

وی یادآور شد: آلمانی‌ها به دلیل اقدامات منفی حقوق بشری در دنیا رکوردهای منفی و سوابق زیادی دارند. تلاش آنان علیه ایران در موضوعات حقوق بشری نشان دهنده پیگیری یک رویکرد سیاسی از سوی مقامات آلمان است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نفوذ جریانات معاند ضد ایرانی در احزاب دولت ائتلافی آلمان به روشنی نشان می‌دهد که آنان تحت تأثیر القائات گروه‌های ضد ایرانی هستند و این القائات منجر به این شده است که رویکرد منفی دولت آلمان علیه کشور ما تقویت شود. حتماً این رویکردها و مواضع خصمانه بر روابط جمهوری اسلامی ایران و آلمان تأثیر می‌گذارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها