شروع ناامیدکننده
قطر بازی افتتاحیه را با ۲گل به اکوادور واگذار کرد

شروع ناامیدکننده

هلند - سنگال؛ امشب ساعت ۱۹و۳۰

لاله‌های نارنجی مقابل شیرهای ترانگا

title
روزی که آلیو سیسه قول داد که تیمش نمادش را در جام‌جهانی به جا خواهد گذاشت همه می‌دانستند که نباید قهرمان آفریقا را دست کم گرفت، سنگالی‌ها به دنبال سومین برد متوالی خود در افتتاحیه‌های جام‌جهانی هستند. قهرمان آفریقا دو بازی افتتاحیه قبلی خود در جام‌جهانی را با برد پشت سر گذاشته است، پیروزی یک بر صفر مقابل فرانسه مدافع عنوان قهرمانی در سال ۲۰۰۲ و پیروزی ۲ بر یک مقابل لهستان در سال ۲۰۱۸. سنگال ۲۰ سال پیش به یک چهارم نهایی رسید، اما در آخرین دوره در مرحله گروهی حذف شد و سیسه امیدوار است این بار نتیجه متفاوتی داشته باشد.
کد خبر: ۱۳۸۷۵۶۸
نویسنده ایمان گودرزی - گروه ورزش

سنگال در ماه فوریه مصر را شکست داد و اولین قهرمانی خود در جام ملت‌های آفریقا را به دست آورد، ماه بعد همان تیم را در پلی‌آف مقدماتی جام‌جهانی شکست داد تا به قطر ۲۰۲۲ برسد. تیم سیسه در رده هجدهم جهان و ۱۰ پله پس از هلند قرار دارد و در این جام ستاره‌ خود سادیو مانه را به دلیل مصدومیت در خدمت ندارد. سنگال ممکن است یک رکورد عالی در بازی های افتتاحیه داشته باشد، اما هلند در هشت بازی گذشته خود شکست نخورده و در شش مسابقه پیروز شده است. هلندی‌ها پس از ناکامی در راهیابی به مسابقات روسیه ۲۰۱۸ دوباره به صحنه جهانی بازگشتند و سرمربی کهنه کار لوئیس فن‌خال حالا سومین جام جهانی خود را به عنوان سرمربی تجربه می‌کند و اعلام کرده که در پایان جام‌جهانی از سمتش کناره‌گیری خواهد کرد. هلند در چهار بازی مقابل حریفان آفریقایی در جام‌جهانی شکست نخورده است از سوی دیگر سنگال دو برد و یک تساوی مقابل تیم‌های اروپایی در مرحله گروهی کسب کرده است.در این بازی چشم از این دو بازیکن بر ندارید؛
 


بولایه دیا


غیبت سادیو مانه درست چند روز تا شروع جام جهانی ضربه سختی به سنگالی ها بود این مهاجم مستقیماً در ۱۲ گل از ۲۵ گل گذشته این تیم در تورنمنت های بزرگ نقش داشته است. اکنون این وظیفه بر عهده بولای دیا، مهاجم سالرنیتانا است که این فصل فرم بسیار خوبی داشته است. دیا تا کنون در ۱۴ بازی سری آ در این فصل شش گل زده است.

 ممفیس دپای


دپای در این فصل فقط ۳ بازی و در مجموع ۱۳۱ دقیقه برای بارسلونا بازی کرده است. اما فن خال اعتماد کاملش را به این بازیکن نشان داده و اعلام کرده که دپای بازیکن غیر قابل جایگزین تیم اوست که البته با توجه به اینکه او بیش از هر بازیکن دیگری در مسابقات مقدماتی جام جهانی، با ۱۲ گل و ۶ پاس گل در ۱۰ بازی، بیش از هر بازیکن دیگری روی گل های هلندی ها تاثیر داشته جای تعجبی ندارد.

 پیش‌بینی


هلند در ۱۱ بازی از ۱۴ بازی گذشته خود در جام جهانی، بدون ضربات پنالتی پیروز شده است و آخرین باخت آنها در مرحله گروهی به جام جهانی سال ۱۹۹۴ برابر بلژیک برمی‌گردد.ابررایانه ها برای این بازی ۵۹.۲ درصد شانس برد برای هلند، ۱۷ درصد شانس برد برای سنگال و ۲۳.۸ درصد برای مساوی شدن بازی پیش بینی کرده‌اند.

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها