وزیرآموزش و پرورش در گردهمایی مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با تاکیدبر تشکیل خیریه های دانش آموزی و آموزش غیر مستقیم به آنها برای شرکت در کار خیر،از رشد سه برابری کسب مدال طلای المپیاد های علمی توسط دانش آموزان کشور در یکسال اخیر خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۷۳۷۱

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛یوسف نوری،در این گردهمایی خاطر نشان کرد:شهیدحاج قاسم سلیمانی حتی در درون عملیات های سخت ونبردهای خونین به فعالیت های تربیتی می پرداخت و مکتب تربیتی را پایه گذاری کرد و امروز خلا وی و افکار و اعمالش امروز مشاهده می شود.

وی به جهش ایران در حوزه المپیاد دانش‌آموزی پرداخت و با اشاره به اینکه در المپیاد دانش‌آموزی کشوردر سال گذشته ۷طلا داشتیم، عنوان کرد:این میزان درسال جاری تبدیل به۲۰ طلا شد که همت بلند معلمان را نشان می‌دهد.

نوری،با اشاره به اینکه امروز بعد از کرونا وارد مرحله پیچیده‌ای از آموزش شده‌ایم،بیان داشت:نسل هزاره سوم را نمی‌توان با روش‌های گذشته تربیت کرد،باید با امور تربیتی نوین و تکنیک و تاکتیک نو‌ با نسل امروز برخورد و آنها را تربیت کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر به‌دنبال نقش‌آفرینی و تاثیرگذاری در نسل جوان هستید باید از این نسل و افکار او بیشتر بهره بگیرید،افزود:ما تاکنون در آموزش ‌و پرورش از دانش‌آموز در مورد کتاب درسی که در اختیار او قرار می‌دهیم نظرسنجی نکرده‌ایم‌ که این مهم برای تدوین و تالیف کتب درسی برای سال تحصیلی آینده در دستور کار قرار دارد.

یوسف نوری،باتاکیدبراینکه رتبه‌بندی بایدزودتر انجام می‌شد،گفت:این از کم‌کاری ما در آموزش و پرورش است که معلم‌ها در چنین وضعیتی قرار دارند.

وی ادامه داد:بخشی از مشکلات بودجه‌ای در مدارس بر عهده دولت است،اماباید اولیا هم در جریان این مشکلات قرار گیرند تا با آگاهی از این مسائل به آموزش‌ و پرورش کمک کنند.

وزیر آموزش‌ و پرورش افزود:اجازه دهید در هر کلاس دانش‌آموزان خیریه تشکیل دهند و دراین زمینه آموزش‌هایی به دانش‌آموزان به صورت غیر مستقیم ارائه کنید.

نوری،با اشاره به اینکه ما در مدیریت گذشته هستیم و باید در مدیریت نوین کارکنیم،ادامه داد:مادر امور درسی باید یک چرخش۱۸۰ درجه‌ای داشته باشیم زیرا در سند تحول و برنامه ملی روی آن تاکید دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه یکی از وظایف اصلی معلمان و مدیران،آموزش دانش‌آموزان به‌صورت میدانی،مهارت تفکر و ارتباط است،گفت:این در حالی است که هنوز به‌دنبال مدیریتی هستیم که دانش‌آموزان آن را قبول ندارند.

یوسف نوری،عنوان کرد:معلمان باید از کار صرف در کلاس فاصله بگیرندو به نیازهای دانش‌آموزان در فضای محیطی دیگری پاسخ جدی بدهند.

وی در پاسخ به مطالب مطرح شده از سوی برخی از نمایندگان ادارات آموزش‌وپرورش استان کرمان بیان کرد:در زمینه نیروهای خدماتی خصوصا سرایدار در حال انجام اقداماتی هستیم‌.

نوری،افزود:ما روی دو نقطه تحول،یعنی کیفیت بخشی به دانشگاه فرهنگیان و گزینش نیروهای آن جدی هستیم.

وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار می‌خواهد مدارس ما تعطیل شوند،ادامه داد:آموزش ‌و پرورش تنها نهادی است که با خانواده ارتباط قانونی دارد و گسترده‌ترین نهادی است که دارای جمعیت زیادی در حوزه تربیتی است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها