سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به دفاع از مهدی طارمی در بین رسانه‌های پرتغالی پرداخت و از پرتغال به عنوان یکی از شانس‌های قهرمانی یاد کرد.
کد خبر: ۱۳۸۷۳۵۷

به گزارش جام جم آنلاین، کارلوس کی‌ روش از پیشرفت مهدی طارمی تمجید کرد و در پاسخ به سوالی درباره جنجال‌های پیرامون مهاجم پورتو و اتهامات مربوط به شبیه سازی، سرمربی تیم ملی ایران تاکید کرد که حضور طارمی در پورتو به طور طبیعی باعث ایجاد خصومت در بین رقیبان می‌شود. ما بازیکن مهم‌تری از او داریم که همان تیم است.

کی‌ روش گفت: در پرتغال، وقتی برای پورتو گل می‌زنید، قلب سه یا چهار میلیون هوادار دیگر تیم‌ها را می‌شکنید. وقتی برای اسپورتینگ گل می‌زنید، خیلی‌های دیگر را متاثر می‌کنید. این برای یک بازیکن طبیعی است. طارمی در پرتغال بسیار موفق است و بازیکنی عالی بوده و طبیعی است که مطبوعات لیسبون از طارمی خوششان نیاید (می‌خندد). همیشه همین‌طور بوده است.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این پرسش که در صورت صعود شاگردانش به فینال جام جهانی ۲۰۲۲‌، تمایل دارد با کدام تیم روبه‌رو شود؟ گفت: پرتغال حریفی است که دوست دارم در فینال با آن بازی کنیم (با خنده)؛ البته با احترام به دوستم پائولو بنتو (سرمربی کره جنوبی).

کی‌روش درباره شرایط کریستیانو رونالدو در یونایتد نیز گفت: من کمی از این جریانات دور هستم. این اتفاقات من را شگفت‌زده نمی‌کند. محیط کار، مانند زندگی، پیشرفت خود را دارد. قرارداد با کریستیانو به عنوان عنصری که می‌تواند وارد باشگاه شود تا فلسفه سال‌های اخیر را تغییر دهد اتفاق خوبی بود ولی در یونایتد سه باشگاه از یونایتد خیلی جلوترند. شما نمی‌توانید این را در شش ماه یا یک سال درست کنید، چهار تا هفت سال طول می‌کشد. نمی‌توان یک بازیکن ۳۷ ساله را به همان شکلی که یک بازیکن ۲۰ ساله مدیریت کرد.

سرمربی ایران در ادامه گفت: سعی می‌کنیم تمام تلاش خود را برای کسب امتیاز انجام دهیم. همیشه تلاش می‌کنیم و بازی به بازی پیش می‌رویم. درباره پرتغال باید بگویم که هرگز این همه بازیکن فوق‌العاده در یک تیم گرد هم نیامده‌اند. این بار پرتغال همه شرایط را دارد. آیا می‌تواند قهرمان شود؟ بله. همه می‌توانند، اما پرتغال فرمول انفجاری دارد. ما همیشه بازیکنان بزرگی داشتیم ولی الان تجربه هم داریم.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها