یک سوم مدارس‌ایران ناایمن هستند

مدارس‌فرسوده، زلزله‌خاموش

مسئول بسیج سازندگی البرز از بهره برداری از 230 پروژه محرومیت زدایی تا پایان سال خبر داد و گفت: بیشتر این پروژه‌ها در حوزه مرمت و احداث مسکن، پروژه های آبرسانی، کشاورزی و ... هستند.
کد خبر: ۱۳۸۷۲۸۴

مسئول بسیج سازندگی البرز از بهره برداری از 230 پروژه محرومیت زدایی تا پایان سال خبر داد و گفت: بیشتر این پروژه‌ها در حوزه مرمت و احداث مسکن، پروژه های آبرسانی، کشاورزی و ... هستند.

به گزارش جام جم آنلاین البرز، سرهنگ مهران طیران در حاشیه اجرای برنامه‌های هفته بسیج به مناسبت برگزاری جشنواره البرز قوی در استان و در آستانه هفته بسیج توضیحاتی در مورد ویژه برنامه‌های این ایام که از ۲۱ آبان تا ۲۱ آذر به مدت یک ماه و در طول هفته بسیج، با همکاری معاونت‌ها و اقشار بسیج و دستگاه‌های اجرایی در سطح استان اجرا می‌شود، ارائه داد.

وی با اشاره به محورهای چهارگانه این برنامه‌ها عنوان کرد: محور اول شامل برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، ورزشی و هنری در سطح محلات، مدارس، ادارات و دانشگاه‌ها و محور دوم شامل برگزاری لیگ خدمت توسط دستگاه‌های اجرایی به صورت مسئله محور در سطح ۶۶ محله و روستای استان البرز خواهد بود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان البرز ادامه داد: محور سوم این برنامه‌ها شامل جهاد امیدآفرینی در سطح ۳۱ محله طرح کرامت و محور چهارم شامل برنامه‌های ازدواج آسان جوانان و اهدای ۱۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان کم برخوردار و نیازمند و همچنین برگزاری رزمایش کمک مومنانه خواهد بود.

طیران بیان کرد: برنامه‌های این ایام در سطح استان، شهرستان و محلات اجرا می‌شوند؛ در سطح محلات، ۶۶ محله هدف تحت پوشش قرار می‌گیرند و این برنامه‌ها شامل تدوین نظام مسائل و نقشه پیشرفت محلات، ایجاد و تقویت گروه‌های جهادی، ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه اشتغال‌زا و مردم یار، ایجاد تعاونی‌ها و جهاد اشتغالزایی می‌شوند.

وی اظهار کرد: اهلیت سنجی و ایجاد کارگاه‌های خرد و خانگی به صورت گسترده، جهاد روشنایی با ایجاد نیروگاه‌های خانگی پنج کیلووات و جهاد محرومیت زدایی که توسط گروه‌های جهادی به صورت اقدام مستقیم و مطالبه گری انجام خواهد شد نیز از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در سطح محلات هستند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان البرز به برنامه‌های محوری در سطح شهرستان‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: تجمع جهادگران فاطمی ۲، تجمع گروه‌های جهادی، ماشین آلات و همه ظرفیت‌های موجود جهادی که به مدت ۱۰ روز در یک جا ادامه خواهد داشت، نیز از جمله برنامه‌های این ایام در سطح شهرستان‌ها است.

اجرای برنامه «شکوه هجرت» و تجلیل از جهادگران نخبه و گروه‌های جهادی برتر

طیران اعلام کرد: اجرای برنامه «شکوه هجرت» و تجلیل از جهادگران نخبه، گروه‌های جهادی برتر و مدیران جهادی که به صورت استانی و شهرستانی انجام خواهد شد و برگزاری همایش «طلایه داران اقتصاد مقاومتی» و تجلیل از الگوهای برتر ایجاد شده در سطح صندوق‌های قرض الحسنه و تعاونی‌های ایجاد شده از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: ایجاد نمایشگاه‌های عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی در هر شهر و شهرستان با همکاری شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها به منظور ارائه و فروش محصولات خانگی و افتتاح گسترده پروژه‌ای محرومیت زدایی نیز از دیگر برنامه‌های این ایام هستند. از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۱۳ پروژه به بهره برداری رسیده و تعدادی از پروژه‌ها نیز در این ایام افتتاح خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان با اشاره به آغاز ۲۳۰ پروژه محرومیت زدایی جدید که قرار است تا پایان سال به بهره برداری برسد، بیان کرد: بیشتر این پروژه‌ها در حوزه مرمت و احداث مسکن، پروژه‌های آبرسانی، آبخیزداری و کشاورزی و نیز احیای قنوات و برنامه‌های عام المنفعه هستند و جزو برنامه‌های اولویت دار استان محسوب می‌شوند.

ایجاد قرارگاه‌های جهادی در سطح شهرستان‌های البرز

طیران از آغاز انجام آسفالت راه‌های روستایی و مناطق حاشیه نشین و ایجاد قرارگاه‌های جهادی در سطح شهرستان‌ها نیز خبر داد و مطرح کرد: با ایجاد این قرارگاه‌ها، همه ظرفیت‌های تخصصی و جهادی پای کار خواهند آمد و برنامه‌ها را اجرا خواهند کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های خوبی برای این ایام تدارک دیده شده که امیدواریم با هم افزایی و مشارکت مردم و نیروهای جهادی و نیز همراهی و همکاری مسئولین، نتایج خوبی در راستای محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم و در نهایت بهره مندی و رضایتمندی مردم محلات کم برخوردار حاصل شود.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها