آوردگاه جام جهانی ۲۰۲۲ می تواند آخرین طعم حضور در این رقابت ها را برای ستاره های فوتبال ملی و دنیا به همراه داشته باشد.
کد خبر: ۱۳۸۷۱۹۱

به گزارش جام جم آنلاین، رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حالی از یکشنبه هفته آینده به طور رسمی با دیدار افتتاحیه بین تیم‌های قطر و اکوادور آغاز می‌شود که ستارگان فوتبال دنیا در اوج پختگی در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

لیونل مسی برای پنجمین دوره متوالی پیراهن تیم ملی آرژانتین را بر تن خواهد کرد تا پس از قهرمانی در رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی برای رسیدن به مهم‌ترین کاپ قهرمانی فوتبال ملی در قطر باشد.

کریستیانو رونالدو کاپیتان تیم ملی پرتغال نیز همین تعداد حضور را در جام جهانی داشته است. او که نخستین گل خود را مقابل ایران در رقابت‌های ۲۰۰۶ آلمان به ثمر رساند پنجمین دوره متوالی‌اش را در قطر پشت سر خواهد گذاشت.

آنخل دی ماریا بازیکن تیم ملی آرژانتین نیز چهارمین حضور خود در ادوار مختلف جام جهانی را پشت سر می‌گذارد.

او در کنار مسی و رونالدو همراه با نفراتی چون کریم بنزما، آنتوان گریزمان و… احتمالاً آخرین دوره جام جهانی را پشت سر بگذارند چراکه فوتبال روز دنیا سمت جوان‌گرایی رفته است و میانگین سنی بازیکنان حدود ۲۲ تا ۲۵ سال شده است.

تیم ملی ایران نیز با تکیه بر بازیکنان با تجربه خود در جام جهانی قطر حاضر است تا بتواند رؤیای صعود از مرحله گروهی جام جهانی قطر را فراهم کند.

وحید امیری، کریم انصاریفرد و احسان حاج صفی جزو بازیکنان با تجربه‌ای هستند که همچون مسی و رونالدو فکر بالا بردن جام قهرمانی را در سر ندارند اما قطعاً شانس خود را برای آخرین حضور در این رقابت‌ها برای تحقق رؤیای صعود از مرحله گروهی پشت سر خواهند گذاشت.

باید دید با تجربه‌های تیم ملی ایران همچون بازیکنان پا به سن گذاشته در فوتبال دنیا می‌توانند با خاطره خوش از جام جهانی خداحافظی کنند یا وداعی معمولی با پیراهن تیم ملی ایران خواهند داشت.

برنامه بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به شرح زیر است:

* ایران - انگلیس؛ دوشنبه ۳۰ آبان؛ ساعت ۱۶:۳۰

* ایران - ولز؛ جمعه ۴ آذر؛ ساعت ۱۳:۳۰

* ایران - آمریکا؛ سه‌شنبه ۸ آذر؛ ساعت ۲۲:۳۰

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها