نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه غرب آسیا را رد کرد.
نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه غرب آسیا را رد کرد.
کد خبر: ۱۳۸۷۱۷۹

به گزارش جام جم آنلاین، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه مبنی بر ارسال محموله هفتاد تنی سوخت موشک از سوی ایران به مقصد یمن را تکذیب کرد.

سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه غرب آسیا در گفتگو با آسوشیتدپرس مدعی شده بود نیروی دریایی آمریکا ۷۰ تن سوخت موشک را که زیر کیسه‌های کود در یک کشتی به مقصد یمن از سوی ایران ارسال می‌شد، کشف کرده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در یادداشتی به این رسانه آمریکایی، اعلام کرد: ادعاها در مورد نقض قطعنامه شورای امنیت در مورد یمن توسط ایران هیچگاه اثبات نشده است.

نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل تاکید کرد: ایران خود را پایبند به رعایت قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد در موضوع ممنوعیت ارسال سلاح به یمن می‌داند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: ایران هیچ اقدامی خلاف این قطعنامه انجام نداده و نمی‌دهد و همکاری فعالی با کمیته تحریم که ذیل این قطعنامه تشکیل شده است، دارد و تاکنون هم هر ادعایی که در این سال‌ها علیه ایران در نقض این قطعنامه مطرح شده، ثابت نشده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران همچنین خاطر نشان کرد: ایران نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد تا در کنار احیای توافق آتش بس، هرچه سریع‌تر گفتگوهای گروه‌های یمنی برای ایجاد صلح و ثبات در یمن برقرار شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها