رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد :

671 میلیارد تومان اعتبار به استان در آبان‌ماه 1401 اختصاص یافت

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد :

نظام اداری پیشران توسعه است / نظام اداری کشور نیازمند تحول جدی است

معاون آمار و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با تاکید بر نیاز به تحول جدی در نظام اداری کشور، گفت: نظام اداری به عنوان پیشران توسعه شناخته می‌شود و هر ایراد و اشکال در این نظام می‌تواند امر توسعه را با چالش‌های جدی مواجه کند.
کد خبر: ۱۳۸۷۰۷۲

به گزارش خبر نگار جام جم آنلاین یزد ،جعفر رحمانی شمسی در چهارمین نشست آموزشی برنامه تحولی یزد نوین با بیان اینکه برخی مباحث در برنامه تحولی یزد نوین عام بوده و شامل همه ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در استان می‌شود، اظهار داشت: محور سرمایه انسانی و محور دانش‌بنیان یکی از این مباحث عام در برنامه تحولی یزد نوین است.

وی به وجود مشکلات حوزه سرمایه انسانی به عنوان یکی از موانع پیشران توسعه اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم مسیر توسعه را طی کنیم ابتدا باید انسان‌های توسعه‌گرا داشته باشیم و این انسان‌ها به عنوان سرمایه‌های اصلی جامعه در هرجایگاه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار بگیرند، توسعه را رقم خواهند زد.

رحمانی تصریح کرد: حتی کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی هم در این زمینه مهم هستند چرا که باید دید آیا کودکان را خلاق، نظم‌پذیر، دارای روحیه کاری، تفکر انتقادی و روحیه همدلی تربیت می‌کنند یا خیر.

نظام اداری باید برای حرکت به سمت توسعه متحول شود

وی با تاکید بر اینکه باید نظام اداری برای حرکت به سمت توسعه متحول شود، اظهار داشت: دوره‌هایی برای مدیران و معاونان ادارات در خصوص مفاهیم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و همچنین در حوزه دانش‌بنیان با هدف فراگیری الزامات تحول در نظام اداری و مفاهیم پایه فناوری و دانش بنیانی برگزار خواهد شد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، افزود: به زودی رویدادهای مرتبط با توانمندسازی مدیران و تورهای آموزشی از سوی پارک علم و فناوری استان برای این مهم شکل خواهد گرفت.

رحمانی شمسی با انتقاد از نظام اداری بروکراتیک، گفت: در نظام اداری هدر رفت سرمایه و نیروی انسانی وجود دارد در حالی که نظام اداری پیشران توسعه است و توسعه بدون این تحولات به سوی بن بست خواهد رفت

وی با اشاره به اینکه نسل جدید تفاوت زیادی با نسل‌های قبل دارد، تصریح کرد: سرعت در انجام کارها برای نسل جدید مهم است حتی در آینده هوش مصنوعی جای انسان را خواهد گرفت، لذا دولت الکترونیک باید در نظام اداری به بهترین شکل پیاده‌سازی شود.

رحمانی شمسی اهداف محور سرمایه انسانی در یزد نوین را ارتقای سرمایه انسانی و ارتقای زیرساخت‌های جذب و نگهداشت سرمایه انسانی نخبه در استان معرفی کرد و افزود: ایجاد برنامه آکادمی مدیریت یکی از فعالیت‌های شروع شده برای این اهداف است تا مفاهیم مدیریتی و حکمرانی در جامعه اشاعه پیدا کند.

وی همچنین به ارزیابی شایستگی‌های عمومی در انتخاب و جذب، نگهداشت و ارتقای سرمایه انسانی و راه‌اندازی کانون ارزيابي مدیران در این سازمان اشاره کرد

رحمانی در ادامه به رویدادهای توانمندسازی برای افزایش بهره‌وری و اصلاح فرایندها، اشاره کرد و خبرداد: برای اجرای این رويداد همراه با انتقال تجربه و آموزش در کارگاه‌های آموزشی تخصصی درحال برنامه‌ریزی هستیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها