title
کارگاه کتاب و ادبیات کودک و نوجوان از سری برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و ریاست پردیس های دانشگاه فرهنگیان در محل دانشگاه فرهنگیان خواهران بندرعباس برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۸۷۰۱۱

هرمزگان-جام جم انلاین-کارگاه کتاب و ادبیات کودک و نوجوان از سری برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و ریاست پردیس های دانشگاه فرهنگیان در محل دانشگاه فرهنگیان خواهران بندرعباس برگزار شد.

 

اسمعیل جهانگیری ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد : مقام معظم رهبری مطالعه را یک وظیفه می داند که نوجوانان و جوانان را در کنار تهذیب و ورزش توصیه می کند ، زیرا نوجوانان و جوانان ما با اطلاع و آگاهی بیشتر می توانند در جامعه نقش آفرینی کنند.

 

وی اظهار داشت : همانطور که معجزه دین ما مسلمانان قرآن است که یک کتاب آسمانی است و این کتاب با زبان هنر که سرشار از جملات موزون است با مردم صحبت می کند.

 

جهانگیری افزود : امروز نقش جمهوری اسلامی نقش نجات غریق است و اجازه نمی دهد جوانان ما در فضای مسموم تهاجمات فرهنگی غرق شوند و امروز رسالت فرهنگیان بسیار سنگین است که مهمترین آن ارتباط دادن جوانان و نوجوانان به کتابخوانی و مطالعه مفید است.

 

ر ادامه وی به حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت : کتابفروشی هایی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دارند می توانند به سامانه الکترونیکی متصل شوند و اگر مشتری بیشتر از 400 هزار تومان کتاب خریداری نماید 20 درصد هزینه آن را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می کند.

 

سپس پروین پشتکوهی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این کارگاه عنوان کرد: کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گسترده ترین شبکه کتابخانه های کودک و نوجوان، معتبرترین تولیدکنندگان و ناشران کتاب های این دو گروه سنی و سایر تولیدات فرهنگی برای کودکان و نوجوانان را دارا می باشد و همچنین تاسیس مراکز عرضه کتاب و آموزش های فرهنگی و هنری ویژه کودک و نوجوان، تهیه و انتشار محصولات سمعی و بصری، کلاس های آموزشی، تولید و خرید و توزیع فیلم و نمایش مخصوص کودک و نوجوان، کمک به توسعه و ترویج ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان از طریق تشویق نویسندگان و طراحان و هنرمندان را بخشی از وظایف کانون برشمرد.

 

در ادامه علی بهرامشاهی رئیس پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت : سطح سواد جامعه بستگی به مطالعه و کتابخوانی دارد به هر میزان که فرهنگ کتابخوانی گسترش پیدا کند جامعه ای باسوادتر خواهیم داشت و باید به گونه ای عمل شود که کتاب وارد سبد زندگی مردم شود.

 

وی افزود : تالیف آثار خوب و فاخر به ویژه حوزه کودک و نوجوان که حساسیت بیشتری دارد نیاز امروز جامعه است و انتظار می رود مولفان با خلق آثار مکتوب اثرگذار، زمینه را برای جذب جوانان و نوجوانان به کتاب فراهم کنند و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح جامعه به ویژه بین نسل کودک و نوجوان، هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی مناسب برای این مهم است.

 

گفتنی است این کارگاه که با حضور مولف و مربیان در حوزه کتاب، آقای والا و خانم ها ماندگاری و غلامزاده برگزار شد و دانشجویان با شیوه های تئوری و عملی ادبیات کودک و کارکردهای آن، ویژگی های کتاب باکیفیت و بی کیفیت، اهمیت تصویربرداری و سواد دیداری و نقش و جایگاه تصویر در کتاب های کودکان و تکنیک های کتابخوانی آشنا شدند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها