دادستان کل کشور گفت: اغتشاشاتی که اخیرا در کشور شاهد بوده‌ایم فرمانش در دست آمریکا و بعضی از کشورهای غربی است که یک عده‌ای را فریب داده‌اند و یک عده‌ای را خریده‌اند تا با پول‌ها و هزینه‌هایی که می‌کنند جامعه و ایران اسلامی را از این مسیر پیشرفتی که دارد بازدارند.
کد خبر: ۱۳۸۶۷۱۶

به گزارش جام جم آنلاین، قوه قضاییه اعلام کرد: حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ با حضور در منزل طلبه شهید آرمان علی وردی که در جریان اغتشاشات اخیر در تهران به شهادت رسید با خانواده این شهید مدافع امنیت دیدار و گفت‌وگو کرد.

دادستان کل کشور ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده این شهید اظهار کرد: این مصیبت برای مادر شهید آرمان علی وردی خیلی سخت است و در این موقعیت‌ها حضرت زینب (س) برای مادران حقیقتاً یک الگو است. خداوند صبر و تحمل به این خانواده عنایت کند و به ما نیز توفیق دهد تا پاسدار خون این عزیزان باشیم.

وی خطاب به مادر شهید علی وردی بیان کرد: شما برای جامعه الگو هستید و مطمئن باشید که خون این عزیزان هدر نمی‌رود هر چند که در این حادثه که یک جوان ۲۱ ساله با وضعیت ناجوانمردانه به شهادت رسیده تلخ است اما زمانی که حادثه کربلا را در ذهن خودت مجسم کنید می‌بینید که علی اکبرامام حسین(ع) را در کربلا اِرباً اِرباً کردند.

منتظری بیان کرد: اغتشاشاتی که اخیرا در کشور شاهد بوده‌ایم فرمانش در دست آمریکا و بعضی از کشورهای غربی است که یک عده‌ای را فریب داده‌اند و یک عده‌ای را خریده‌اند تا با پول‌ها و هزینه‌هایی که می‌کنند جامعه و ایران اسلامی را از این مسیر پیشرفتی که دارد بازدارند و رسماً در رسانه‌های خود اعلام می‌کنند که به دنبال تجزیه ایران هستند، متأسفانه عده‌ای هم غافل و فریب‌خورده به میدان آمده‌اند ولی همانگونه که شاهد هستید دشمن به هدفش نخواهد رسید.

دادستان کل کشور در ادامه اظهار کرد: در حوادث اخیر نزدیک به ۴۰ نفر از نیروهای ارزشمند در حوزه‌های مختلف بسیج، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و مردم عادی توسط این عناصر خود فروخته جانشان را از دست داده‌اند.

دادستان کل کشور اظهار کرد: سیاست قطعی و راهبردی دستگاه قضا این است که میان کسانی که به میدان می‌آیند اعتراض و نقد به عملکردی دارند با کسانی که ارتکاب جنایتکارانه‌ و اغتشاش ایجاد می‌کنند کاملاً تفکیک قائل شود.

منتظری بیان کرد: دستگاه قضایی باید در کنار دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی به وظایف و تکالیف خود عمل کند و به دلیل اینکه اقداماتش باید حتما در چارچوب قانون و بر اساس موازین عدل و انصاف باشد بنابراین ممکن است رسیدگی به پرونده‌ها از زمانی که وارد دستگاه قضا می‌شود تا زمانی که منتهی به صدور حکم و اجرای حکم می‌شود یک زمان قابل توجهی‌ای را به خود اختصاص دهد که این بستگی به نوع پرونده و جرایم دارد.

دادستان کل کشور اظهار کرد: در خصوص این جرایم و جنایاتی که در این اغتشاشات اخیر به وقوع پیوسته قطعا دستگاه قضایی به وظیفه و تکالیف خود عمل می‌کند و اشخاصی که فریب خورده و مرتکب جنایت نشده‌اند را با کسانی که مرتکب جنایت می‌شوند از یکدیگر جدا می‌کند.

منتظری عنوان کرد: به همکاران‌ دستگاه قضا در سراسر کشور تاکید کرده‌ایم که ضمن تسریع در رسیدگی پرونده‌ها دقت لازم را در چارچوب موازین قانون داشته باشند، دستگاه قضا نیز به وظایف و تکالیف خود عمل خواهد کرد زیرا نمی‌توانیم ناظر جنایت و جنایتکارانی باشیم که دستور از خارج می‌گیرند و در داخل کشور ‌آشوب به پا می‌کنند هرچند که این اغتشاشات چندان گسترده نبود اما همین مقدار که شاهد آن بودیم برای ما بسیار سنگین بوده همچنین تحمل این مصیبت‌ها برای مردم نیز بسیار سخت و سنگین است.

وی در ادامه گفت: وقتی انسان نگاه می‌کند یک جوان ۲۱ ساله‌ بدون اینکه کوچکترین خلافی مرتکب شده باشد توسط یک عده افراد جانی به طرز وحشتناک مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد برای دستگاه قضایی قابل اغماض نخواهد بود و قوه قضاییه به وظایف خود در چارچوب قانون عمل خواهد کرد.

منتظری اظهار کرد: دستگاه‌ قضایی در حال پیگیری پرونده‌ اغتشاشگران اخیر است و به سزای عملشان خواهند رسید.

دادستان کل کشور گفت: کیفرخواست‌ متهمان اغتشاشات در محاکم سراسر کشور در حال تهیه است و حتی دادگاه برخی نیز برگزار شده که ممکن است بخشی از این دادگاه‌ها رسانه‌ای شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها