رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان:

اجرای پروژه پارک ملل نیازمند حمایت مسئولین

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان:

شهرداری همدان، ظرفیت ورزش محلات را احیا کند

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه ورزش محلات یک ظرفیت قابل توجه بود و نباید اصل آن تعطیل می‌شد، گفت: درخواست داریم شهرداری به این مهم توجه داشته و احیای ورزش محلات را به طور جد دنبال کند.
کد خبر: ۱۳۸۴۱۲۳

به گزارش جام جم آنلاین همدان و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حجت‌الاسلام ناصر صفری افلاکی در صحن شورا با تبریک فرارسیدن روز تربیت بدنی اظهار کرد: این روز بر ورزشکاران، ورزش دوستان و اهالی ورزش مبارک باد.

وی با بیان اینکه ورزش محلات یک ظرفیت قابل توجه بود و نباید اصل آن تعطیل می‌شد، گفت: درخواست داریم شهرداری به این مهم توجه داشته و احیای ورزش محلات را به طور جد دنبال کند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: همگانی کردن ورزش و توسعه ورزش محلات و ورزش های بومی و محلی، اقدامی به جا در راستای سالم سازی جامعه در ابعاد مختلف و زمینه ساز بهره‌مندی تمام اقشار از خدمات ورزشی شهرداری است.

صفری‌افلاکی با تأکید بر اینکه سلامت جسمی و روحی افراد جامعه باید در اولویت قرار گیرد و تاکیدات رهبری نیز بر ورزش همگانی ناظر بر سلامتی و نشاط آحاد جامعه است، افزود: نیروی انسانی بزرگ‌ترین سرمایه هر جامعه است و با توجه به این مهم فراهم سازی زمینه سلامت آنها نیز بر عهده متولیان این امر بوده و شهرداری در این باره تکالیف قانونی دارد.

وی تصریح کرد: تاکید ما بر اجرای سیاست‌های ورزشی مصوب در شورای ششم است که چند ماه پیش ابلاغ شده اما توجهی به آن نمی‌شود.

بوعلی سینا ظرفیتی بزرگ در احیای فرهنگ ایرانی اسلامی است

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی با بیان اینکه برای احیای فرهنگ ایرانی اسلامی باید تلاش کرد، یادآور شد: در این خصوص به ویژه در بعد فرهنگی و در کشورهایی همچون تاجیکستان، ازبکستان و حتی افغانستان باید اقدامات اثربخشی داشته باشیم.

علی‌اکبر نظری با تأکید بر اینکه از ظرفیت بوعلی سینا در این راستا به طور ویژه استفاده کنیم، تصریح کرد: بوعلی سینا از چهره‌های شناخته شده در دنیا است که استفاده از این ظرفیت می‌تواند آورده‌های بسیاری برای کشور و به طور خاص برای همدان داشته باشد.

وی بحث خواهرخواندگی همدان با بخارا را یکی از اقدامات موثر دانست و ادامه داد: همدان مدفن این دانشمند بزرگ و بخارا (افشنه) زادگاه این طبیب حاذق است و بحث خواهرخواندگی این دو شهر اتفاق مبارکی خواهد بود.

توسعه علمی از مزایای خواهرخواندگی با سایر شهرهاست

رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در بحث خواهرخواندگی بین دو شهر اتفاقات بسیار خوبی به ویژه در حوزه‌های علمی و دانشگاهی رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: از جمله این اتفاقات مبارک تبادل دانشجو است.

سعید نظری با اشاره به عدم انجام اقدامات موثر در بحث خواهرخواندگی با سایر شهرها در همدان طی سالیان گذشته، یادآور شد: در سال‌های قبل اتفاقات چشمگیر و قابل توجهی در این خصوص رخ نداده که جای تأسف است.

وی با ابراز امیدواری در نتیجه بخشی خواهرخواندگی با شهر بخارا اظهار کرد: امید است در این دوره شورا شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

هدف از خواهرخواندگی‌ها، گسترش تبادلات و ارتباطات بین‌المللی باشد نه جهانگردی مدیران

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با اشاره به اعلام موضوع خواهرخواندگی با شهر کربلا بیان کرد: این موضوع یا باید به نتیجه برسد و یا اینکه در صورت عدم نتیجه بخشی نباید اعلام می‌شد.

مهدی حیدری با بیان اینکه اکنون سوال این است که داستان خواهرخواندگی همدان و شهر کربلا به کجا رسیده است، افزود: موضوع خواهرخواندگی بین شهرها با هدف توسعه تبادلات و ارتباطات بین‌المللی مدیریت شهری خوب است.

وی با تأکید بر اینکه تنها صرف انعقاد خواهرخواندگی با یک شهر و عدم انجام اقدامات موثر در این راستا این موضوع درست نیست، تصریح کرد: امید است این خواهرخواندگی با سایر شهرها در داخل و خارج از کشور دستاوردهایی در حوزه‌های مختلف برای همدان داشته باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها