معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا:

با صدای مجریان معروف، حسابتان خالی نشود

شرکت مخابرات ایران درباره برخی تماس‌های تلفنی کلاهبرداران از طریق خطوط تلفن ثابت به بهانه عملیات کابل برگردان و ارائه خدمات ارتباطی به مشتریان خود هشدار داد و اعلام کرد این تماس ها جنبه کلاهبرداری دارند.
کد خبر: ۱۳۸۳۶۵۳

به گزارش جام جم آنلاین، چند سالی است که موضوع تماس‌های کلاهبرداری با شماره‌های خارجی و ناشناس یا تماس از داخل کشور با مشترکان به بهانه‌های گوناگون رواج یافته است و هشدارهای لازم نسبت به این موضوع بارها از سوی نهادهای مربوطه از جمله شرکت مخابرات ایران به کاربران داده شده است.

اما به‌تازگی گزارش‌هایی درمورد برخی از تماس‌های تلفنی کلاهبرداران از طریق خطوط تلفن ثابت به بهانه عملیات کابل برگردان و ارائه خدمات ارتباطی ارائه شده است که شرکت مخابرات ایران اعلام کرده این تماس‌ها جنبه کلاهبرداری داشته و ارتباط شرکت مخابرات ایران با مشتریان از طریق درگاه‌های رسمی انجام می‌شود.

طبق اعلام شرکت مخابرات، لازم است هموطنان گرامی ضمن آگاهی از این امر درصورت هرگونه تماس تلفنی با خطوط شخصی و پیام‌رسان‌ها به بهانه انجام عملیات کابل برگردان و جلوگیری از قطع خطوط تلفن ثابت، از واگذاری کد رمز قرائت شده از بستر خط تلفن ثابت منزل به افراد غیر خودداری کنند. همچنین مشترکان می‌توانند این گونه کلاهبرداری‌ها و موارد مشابه احتمالی را با سامانه پاسخگویی ۲۰۲۱ شرکت مخابرات ایران مطرح کنند.

پیش از این هم در فروردین‌ماه سال جاری از متلاشی شدن باند کلاهبرداری تلفنی پنج نفره در تهران که به شیوه برنده شدن در قرعه کشی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، خبر داده شد.

در تشریح جزئیات این خبر گفته شده بود مدتی قبل یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد که فردی با او تماس گرفته و ضمن معرفی خود به‌عنوان نماینده شرکت مخابرات و یکی از اپراتورهای تلفن همراه و با ایجاد محیطی شبیه به صدای استودیو و دیگر اقدامات فریبنده به او گفته که برنده مسابقه خوش حسابی اپراتور شده و از این طریق مبلغ دو میلیارد ریال از وی کلاهبرداری کرده است.

به گفته وی، ممکن است شیوه‌های کلاهبرداری این افراد مجرم متفاوت باشد اما درنهایت به یک شیوه عمل می‌کنند و با اعلام برنده شدن مخاطبان، با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی افراد را دریافت کرده و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب افراد کرده بودند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها