عضو شورای شهر همدان خواستار شد:

نمایندگان، پاسخگوی بحران آب، مشکل مسکن و عدم اجرای کنارگذر همدان باشند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر در جمع خبرنگاران پیرامون مشکل حوزه مسکن در شهر همدان، گفت: اگر چه قیمت مسکن تابعی از اقتصاد کشور است، اما مشکل مسکن در همدان مضاعف است.
کد خبر: ۱۳۸۳۵۰۴

به گزارش جام جم آنلاین همدان، سعید حاجی بابایی، افزود: مساله امروز مسکن در همدان ریشه در رفتارهای سیاسی و البته عوام پسندانه افرادی دارد که ده‌ها سال است بر مسند نمایندگی این شهر تکیه زده اند و امروز بجای پاسخگویی و دفاع از عملکرد خود، در مقام منتقد مطالبه گر برآمده‌اند.

وی در این باره بیان کرد: این افراد یک روز مصاحبه می‌کنند که باید ۱۵۰۰ هکتار به شهر الحاق شود، ماه بعد این عدد به ۲۰۰۰ هکتار می رسد و بعد به این نتیجه می‌رسند اصلا ۳۰۰۰ هکتار همدان بزرگتر شود، بهتر است!

این عضو شورای شهر همدان با اشاره به اینکه چطور می‌شود تخصصی ترین امور بدون بررسی علمی و کارشناسانه توسط افراد سیاسی به شهر تحمیل گردد، گفت: نتیجه این اعمال نظرهای از بالا به پایین و غیر کارشناسی در طول این سال‌ها چه بوده و آیا به نفع مردم تمام شده است؟

سعید حاجی بابایی تصریح کرد: برخی از نمایندگان با سابقه شهر همدان بجای آنکه پاسخگوی عملکرد بیش از دو دهه نمایندگی خود در خصوص مشکل مسکن شهر همدان باشند، شورای شهری را متهم می‌کنند که تنها یک سال است روی کار آمده است و در این مورد مردم بهتر قضاوت می‌کنند عاملان وضع موجود چه کسانی هستند!

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان با بیان اینکه برخی افراد این موضوع را مطرح می کنند که چرا طرح جامع شهری در شورای شهر مصوب نمی‌شود، عنوان کرد: سال گذشته این موضوع در شورای شهر مطرح و نظرات شورا در این خصوص طی نامه‌ای به استانداری همدان ارسال شد.

وی در این خصوص افزود: پس از ارسال نظر کارشناسی شورا، دستگاه‌های متولی هم به این نتیجه رسیدند که طرح دارای اشکالات متعددی است و از طریق شرکت مشاور به دنبال اصلاح طرح برآمدند، بنابراین از آن زمان دیگر این موضوع در شورای اسلامی شهر همدان مطرح نیست.

منتخب مردم همدان در پارلمان شهر، افزود: بنده وظیفه خود می‌دانم به عنوان رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر برای انجام سریعتر اصلاحات ضروری طرح، کمک و راهکارهایی ارائه نمایم اما مادامی که این طرح اصلاح نشود و مورد تائید استانداری و اداره کل راه و شهرسازی قرار نگیرد و نامه آن به شورا جهت اظهار نظر نهایی ارسال نشود، طبعا نمی‌توانیم این موضوع را مجددا بررسی و به رای بگذاریم.

حاجی بابایی در ادامه به موضوع اجرای کنار گذر غربی و شرقی همدان پرداخت و گفت: این طرح ۱۲ سال است که مصوب شده و خاک می‌خورد، آقایان پاسخ دهند چه اقدام مثبتی در جهت پیگیری تامین اعتبار و اجرای آن انجام شده است؟ چه کسی پاسخگوی افزایش چند ده برابری هزینه‌های تمام شده این پروژه‌ است.

وی در این باره، افزود: عدم اجرای کنارگذر همدان هزینه‌های جانی و مالی متعددی را در سال‌های اخیر به مردم و شهر همدان تحمیل کرده است، آیا آقایان باسابقه پاسخگوی این موضوع هستند؟ وقتی افراد سیاسی در جزیی‌ترین مسائل کارشناسی هم دخالت می‌کنند، نتیجه همین می‌شود که امروز همدان در بسیاری از حوزه‌ها با چالش جدی روبرو است!

حاجی بابایی در خصوص بحران آب اخیر شهر همدان که بیش از دو ماه گریبان‌گیر شهروندان شده بود، گفت: اقدامات دولت مردمی جهت تامین و انتقال آب شایسته تقدیر و تحسین است، اما مشکل آب همدان یک روزه ایجاد نشده بود که یک روزه رفع شود.

وی با بیان اینکه در پیگیری و اجرای پروژه انتقال آب به همدان فرصت سوزی زیادی شده است، افزود: افرادی که در این سال‌ها در استان مسیولیت داشتند، قدم موثری در خصوص انتقال آب به شهر انجام ندادند که نتیجه این ترک فعل ١٧ ساله منجر به بروز بحران شدید آبی در شهر شد و نارضایتی عمومی را به همراه داشت که جای بسی تاسف است.

وی در پایان تاکید کرد: مردم انتظار دارند نمایندگان با سابقه چند ده ساله در راستای تامین منافع عمومی؛ پاسخگوی عملکرد خود باشند نه اینکه بعد از سال‌ها در جایگاه مدعی العموم گرفته و فرار به جلو کنند!

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها