دیدارهای دوستانه فوتبال

ببینید | خلاصه دیدار ژاپن - اکوادور

دیدارهای تدارکاتی قبل از جام جهانی

غول‌های فوتبال به دنبال کشورهای منطقه خلیج‌فارس

تیم های قدرتمند جام جهانی فوتبال در حال تدارک برای برگزاری دیدار دوستانه قبل از جام جهانی مقابل تیم‌های حاشیه خلیج فارس هستند.
کد خبر: ۱۳۸۳۲۲۷

به گزارش جام جم آنلاین، جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ۳۷ روز دیگر آغاز می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی از روز ۲۹ آبان به مصاف هم می‌روند. تیم ملی ایران نیز روز ۳۰ آبان در اولین بازی خود به دیدار انگلیس می‌رود.

پنجره بازی‌های ملی به طور رسمی از ۲۳ آبان شروع می‌شود و بازیکنان دعوت شده به تیم‌های ملی باشگاه‌های خود را ترک خواهند کرد.

با این حال به جز لیگ‌های بزرگ دنیای فوتبال که تا ۲۲ آبان درگیر بازی‌های باشگاهی هستند، لیگ‌های کشورهایی مانند ایران، عربستان، قطر و حتی برخی کشورهای اروپایی نه چندان مطرح هم زودتر تعطیل می‌شود.

در نتیجه تیم‌های ملی فرصت لازم برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی را خواهند داشت. پیش از این عنوان شده بود که تیم ملی ایران بیستم آبان دیداری تدارکاتی را با یکی از تیم‌های منطقه خاور میانه و خلیج فارس برگزار خواهد کرد اما نام این رقیب مشخص نیست.

نگاهی به برنامه بازی‌های ملی نشان می‌دهد کشورهای حاضر در جام جهانی استقبال خوبی از دیدار با کشورهای خاورمیانه به علت نزدیکی به قطر انجام داده‌اند.

از جمله این‌ تیم‌ها باید به آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کرواسی و بلژیک با تیم‌های عربستان، امارات، عمان، اردن و بحرین دیدار می‌کنند.

به جز این‌ها برخی تیم‌ها مانند عربستان تا جام جهانی ۶ دیدار دوستانه مختلف را خواهند داشت. آخرین دیدار تدارکاتی قبل از جام مربوط به ۲۷ آبان است که بلژیک و صربستان با تیم‌های غایب در جام به میدان خواهند رفت.

احتمالا در روزها و هفته‌های آتی تیم‌های بیشتر برای یک هفته باقی مانده تا جام جهانی برنامه ریزی کنند و دیدارهای تدارکاتی را در کشورهای مجاور خلیج فارس داشته باشند.

با این حال هنوز مشخص نیست که ایران با کدام یکی از تیم‌های باقی مانده در منطقه دیدار خواهد کرد. با توجه به ترافیک بالا در برنامه بازی‌های برخی از کشورهای منطقه مانند عراق، عمان، امارات، باید دید ایران با کدام تیم دیدار می‌کند.

برنامه دیدارهای تدارکاتی تیم‌های حاضر در جام جهانی به این شرح است:

قطر

یک آبان – گواتمالا

اکوادور

۲۱ آبان – عراق

آرژانتین

۲۵ آبان – امارات

عربستان

۳۰ مهر – مقدونیه شمالی

۴ آبان – آلبانی

۸ آبان – هندوراس

۱۵ آبان – ایسلند

۱۹ آبان – پاناما

۲۵ آبان – کرواسی

آلمان

۲۵ آبان – عمان

اسپانیا

۲۶ آبان – اردن

کاستاریکا

۱۹ آبان – نیجریه

۲۶ آبان – عراق

ژاپن

۲۶ آبان – کانادا

بلژیک

۲۴ آبان – عراق

۲۷ آبان – مصر

کانادا

۲۶ آبان – ژاپن

کامرون

۱۸ آبان - جامائیکا

پرتغال

۲۶ آبان – نیجریه

سوئیس

۲۶ آبان – غنا

غنا

۲۶ آبان – سوئیس

صربستان

۲۷ آبان – بحرین

کرواسی

۲۵ آبان - عربستان

تیم‌هایی که تاکنون دیداری را هماهنگ نکرده‌اند:

ایران

انگلیس

سنگال

هلند

آمریکا

ولز

دانمارک

تونس

مکزیک

لهستان

فرانسه

استرالیا

مراکش

اروگوئه

کره جنوبی

برزیل

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها