دادستان کرمان خبرداد:

آغاز آزادسازی 25 هکتار از اراضی تصرفی بستر و حریم رودخانه ها

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از آغاز آزادسازی 25 هکتار از اراضی تصرفی بستر و حریم رودخانه ها خبر داد و گفت:در راستای دغدغه مدعی العموم و درخواست های مردمی؛با پیگیری دادستانی و با همکاری آب منطقه ای،عزم جهادی برای مقابله با زمین خواری از طریق تصرف بستر و حریم رودخانه ها در سطح استان شکل گرفته است و اقدامات این حوزه براساس برنامه ریزی و دستورات قاطع قضایی با جدیت ادامه خواهد یافت.
کد خبر: ۱۳۸۲۴۸۷

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛دادخدا سالاری،افزود:نظر به اینکه با تصرف حریم و بستر رودخانه ها به ویژه در مناطق خوش آب و هوا و رودخانه خواری های گسترده در این حوزه طی سنوات گذشته در برخی از مناطق استان وکشور،کاربری اراضی رودخانه ها به مسکونی و تجاری تغییر یافته و این اراضی پس از تسطیح به افراد مختلف فروخته شده است،مصالح و نخاله های حاصل از این اقدامات در زمان وقوع سیل، موجب مسدود شدن دهانه پل ها و افزایش خسارت ها می شود،از این رو مقرر شد طرح ویژه آزادسازی بستر و حریم رودخانه با پیگیری دادستانی کرمان و با همکاری شرکت آب منطقه ای استان اجرایی گردد.

وی خاطرنشان کرد:با اجرای طرح ویژه آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها،ضمن مقابله با زمین خواری و تصرف اراضی در استان به ویژه در مناطق خوش آب و هوا،با جلوگیری از انسداد مسیل ها از بروز و تشدید خسارت سیل های احتمالی در آینده نیز جلوگیری می گردد.

وی بیان کرد:اجرای طرح ویژه آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها از منطقه کوهپایه آغاز شده است،زیرا این منطقه به دلیل شریط مساعد آب وهوایی،همواره مطمع نظر زمین خواران بوده است و با اجرای این طرح 5.5 هکتار اراضی این منطقه رفع تصرف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان،مدیران را به نظارت دقیق بر مجموعه و پرهیز از هرگونه ترک فعل در این حوزه توصیه و بیان کرد:نباید اجازه دادافراد از عدم نظارت های دقیق و ترک فعل های مدیران سوء استفاده کرده و به اراضی حریم و بستر رودخانه ها تعرض و دست درازی نمایند.

سالاری،از اقدامات و عزم جدی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در راستای آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها تقدیر و بیان کرد:مامور یت ویژه ای به مدیران آب منطقه ای استان به منظور شناسایی اراضی تحت تصرف زمین خواران داده تا در اسرع وقت ضمن جمع بندی تصرفات انجام شده،برخوردهای قانونی لازم را براساس پشتیبانی دستگاه قضایی اجرا کنند.

وی با اشاره به این مطلب که ادبیات رودخانه خواری در بین زمین خواران اضافه گردیده است،اظهارداشت:دادستان های محترم سراسر استان نیز به این موضوع ورود کرده اند تا اقدامات این حوزه به صورت گسترده در سطح استان اجرایی گردد.

مدعی العموم در استان کرمان ضمن تاکید بر این مطلب که دستگاه قضایی با هرگونه اقدام غیرقانونی در تصرف اراضی دولتی و ملی از قبیل حریم و بستر رودخانه ها با جدیت برخورد می کند،ادامه داد:درگذشته به دلیل تصرفات غیرقانونی انجام شده از سوی زمین خواران،مسیل ها و دهانه پل ها مسدود و خسارت های ناشی از سیل چندین برابر شده است و از این رو دستگاه قضایی استان به منظور حفظ حقوق عامه با هر فرد متخلف در هر جایگاهی برخورد قانونی لازم را انجام خواهد داد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها