مهمترین اخبار انتظامی آذربایجان شرقی

اراذل و اوباش سابقه‌دار در اهر دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی؛

نرخ وقوع جرائم در آذربایجان‌شرقی پایین است

 فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در استان نرخ وقوع جرائم به نسبت میانگین کشوری پایین است، گفت: برای مثال در وقوع سرقت در بین استان‌های کشور رتبه ۲۸ هستیم و ‌همچنین وقوع سرقت مسلحانه در استان ما صفر است.
کد خبر: ۱۳۸۲۴۸۰

جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: سردار حسین عبدی، روز جمعه، ۱۵ مهرماه به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز، اظهار کرد: پلیس برای مردم است و ما همیشه همراه مردم و خدمتگزار آنها هستیم.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان‌شرقی یک استانی است که نه تنها امنیت واقعی دارد بلکه امنیت روانی هم دارد، افزود: احساس امنیت در استان بالاست البته خدماتی که پلیس به جامعه می‌دهد را مردم دیده و قدردان هستند.

سردار عبدی با تأکید بر اینکه سرمایه اجتماعی که پلیس دارد نعمت بزرگ این مجموعه است، گفت: در واحدهای پلیس تمام تلاش این است که خدمات مردمی انجام شود، البته هر چند از مطلوب فاصله داریم ولی جهت‌گیری در کشور در راستای تحقق تأکیدات مقام معظم رهبری در همراهی بودن مردم است.

رئیس پلیس آذربایجان‌شرقی متذکر شد: امروز پلیس در جامعه مورد توجه و تکیه مردم است، به‌طوری که در ۲۴ ساعت شبانه‌روز، هفت هزار مورد تماس مردم با پلیس با تلفن ۱۱۰ انجام می‌شود که ۵۰ درصد منجر به عملیات می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در استان آذربایجان‌شرقی نرخ وقوع جرائم به نسبت میانگین کشوری پایین است، افزود: برای مثال در وقوع سرقت در بین ۳۲ استان، استان ۲۸ هستیم و ‌همچنین در وقوع سرقت مسلحانه عدد وقوع در استان ما صفر است.

سردار عبدی با بیان اینکه وقوع جرائم خشن در سطح استان در حد صفر است، گفت: متأسفانه آذربایجان‌شرقی در وقوع تصادفات از میانگین کشوری بالاتر است البته هر چند در شش ماه گذشته ۱۰۴ نفر کاهش کشته نسبت به سال گذشته داریم ولی باید فرهنگ رانندگی را یاد بگیریم.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی در خصوص تحرکات و آشوب‌های اخیر در کشور بیان کرد: در سطح کشور اخیراً شاهد تحرکات و آشوب‌ها بودیم که همراه با تخریب و تعرض و آتش زدن اموال مردم و عمومی بود.

وی ادامه داد: نباید فراموش‌ کرد که در طول پیروزی انقلاب شاهد دسیسه و توطئه استکبار جهانی بودیم و دشمنان همواره تلاش کرده‌اند که این نظام‌ را متوقف کنند ولی به برکت تدین مردم و هدایت امامین انقلاب امروز امنیت ما هزاران کیلومتر خارج‌تر از مرز هم تأمین می‌شود.

عبدی گفت: دشمن همواره جنگ سخت، تحمیلی، کودتا و ترور را انجام داده تا بلکه مردم را از انقلاب دلسرد کند و الان هم با جنگ شناختی روی افکار عمومی کار می‌کند. هدف جنگ شناختی تغییر باورها و ارزش‌هاست، چراکه با بچه‌ها در بستر اینترنت کاری کرده‌اند که شاید فیزیکی پیش خانواده خود هستند ولی افکاری متفاوت هستند.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه گروهک ضد انقلاب پیاده‌راه استکبار جهانی هستند و واقعیت را با دروغ عوض می‌کنند، بیان کرد: برای مثال هیچ اتفاقی در دانشگاه نیافتاده ولی دشمنان در ماهواره و فضای سایبری مردم را به فراخوان و حمایت دعوت می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان ارزش‌های دینی ما را مورد هدف قرار داده‌اند، گفت: در آذربایجان‌شرقی پلیس با خویشتن‌داری و با حداقل برخورد توانست برخی تحرکات را خنثی کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها