خطیب نماز جمعه این هفته تهران:

ایران قوی و مستقل برای دشمنان قابل تحمل نیست

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اگر جمهوری ما اسلامی هم نبود، باز هم دشمنان از ایران قوی، مقتدر و مستقل حذر داشته و دارند و قوی بودن ایران برای آن‌ها قابل تحمل نیست.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اگر جمهوری ما اسلامی هم نبود، باز هم دشمنان از ایران قوی، مقتدر و مستقل حذر داشته و دارند و قوی بودن ایران برای آن‌ها قابل تحمل نیست.
کد خبر: ۱۳۸۲۴۳۳

به گزارش جام جم آنلاین، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران (15 مهر) با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: مسئله اصلی در حوادث اخیر این است که دنیای سلطه و استکبار، جنگ آشتی‌ناپذیر با حق و عدالت و دین خدا دارند و از روزی که در این سرزمین پرچم دین بالا رفته است، دنیای سلطه ناسازگاری، توطئه، خیانت و جنایت را سرلوحه کار خود قرار داده است و در این 43 سال روزی نبوده که دشمن در دشمنی خودش کم بگذارد.

وی افزود: ابتدا آشوب‌ های قومی را ایجاد و خلق‌ها را درست و آن‌ها را مسلح کردند و جریان جنایتکار منافقین بیش از هفده‌ هزار نفر از مردم و اولیای الهی همچون شهدای محراب را به خاک و خون کشیدند و به شهادت رساندند. آنها به مردم رحم نکردند، اموال آن‌ها را به یغما بردند و از هیچ خیانت و جنایت قصاوت‌باری کوتاهی نکردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در پی فعالیت این گروهک‌ها، شهید بهشتی و بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی که پرچم ایران را در اختیار داشتند در خون خود غلطیدند، عنوان کرد: به برکت این خون‌ها بصیرت، اتحاد و انسجام مجددی پیش آمد و مردم در برابر این انحرافات، یک دست شدند و لوث وجود خبیث آن‌ها را از صحنه تاریخ کشور محو کردند.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: وقتی دیدند در آن جهت به مقصد نرسیدند، جنگ را به ما تحمیل کردند، همه قدرت‌های اتمی متمرکز شدند و عنصر جاهل و مغروری به نام صدام را جلو انداختند و هشت سال،‌ جنگ تمام‌عیار علیه ملت تحمیل شد، اما این ملت به تبعیت از امام خود تا آخر در میدان ایستادند و به صورت معجزه‌آسا آتش جنگ بر ما سرد شد.

وی تأکید کرد: جنگ تحریم نیز از ابتدا شروع و بعدها سال به سال تشدید شد. همچنین فتنه‌های ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۸ هر کدام فشار، خیانت و جنگ جدیدی بود که در حد توان خود تدارک دیده بودند؛ ولی با نصرت الهی و کاردانی و کارآشنایی امامین انقلاب در طول این سال‌ها در برابر این توطئه‌های پیچیده همواره این اقتدار حفظ و توطئه‌ها یکی پس از دیگری، از صحنه خارج و از انقلاب صیانت شد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: بنا بر آنچه در حدیث نیز آمده است، نباید خیلی نگران فتنه‌ها باشیم، چراکه در این آشوب‌ها، مدعیان و گردن‌کلفتان به نیستی و نابودی می‌روند و زمین از لوث وجود آن‌ها پاک می‌شود.

آیت‌الله صدیقی افزود: حادثه اخیر حاکی از توطئه وسیع تدارک دیده شده از جانب آمریکا بود. همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند فرمان این آشوب و فتنه به دست رئیس‌جمهور آمریکا، صهیونیست و قدرت‌های وابسته به آن‌ها بوده است. مسئله اصلی این است که دشمن ما آمریکا، استکبار جهانی و سلطه است، این‌ها ظلمت هستند و با نور نمی‌سازند.

وی تأکید کرد: اگر جمهوری ما اسلامی هم نبود، باز هم دشمنان ما از ایران قوی، مقتدر و مستقل حذر داشته و دارند و قوی بودن ایران برای آن‌ها قابل تحمل نیست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دلایلی که ثابت می‌کند حوادث اخیر، موضوعی داخلی نبوده است، گفت: عده قلیلی در هر شهر راه افتادند و متن مردم با آن‌ها همراه نشدند، لذا این‌ها از این انزوا در متن جامعه اسلامی عصبانی شدند، آمادگی این جمع نشان می‌دهد این موضوع داخلی نبوده و از خارج از کشور نشأت می‌گرفته است.

آیت‌الله صدیقی افزود: نمی‌شود یک گروهی در همه شهرها و استان‌ها با سبک مشخصی به میدان بیایند، خرابکاری کنند و این‌طور برای جنایات و قصاوت‌های مختلف از جمله چاقوکشی، قمه‌کشی، قرآن‌سوزی و مسجدسوزی آماده باشند؛ روشن است که این‌ها آموزش دیده‌اند و آمادگی قبلی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه آشوب‌ها از خارج کشور حمایت و هدایت می‌شد، تصریح کرد: شخص رئیس‌جمهور پلید آمریکا و مقامات آمریکایی به صراحت اعلام حمایت کردند و کمک همه‌جانبه‌ای صورت دادند و همچنین کشورهای اروپایی همچون انگلیس با این‌ها همصدا بودند تا آشوب‌ها را تشدید کنند. یکی از مقامات سیاسی آمریکا به صراحت این آشوب را به دیوار برلین تشبیه کرد، یعنی همانگونه که آلمان شرقی با فرو ریختن دیوار برلین از بین رفت، اینجا هم این آخرین قدم است و نظام فرو خواهد ریخت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: نکته دیگر این است که تبلیغات پر حجم شبکه‌های ننگین و خفت‌بار «بی‌بی‌سی»، «من‌وتو» و «ایران‌ اینترنشنال» و شبکه‌های مجازی از جمله توئیتر که فعالیت‌های خود را ده برابر کردند، نشان می‌دهد که آشوب‌ها از خارج کشور هدایت می‌شده است.

آیت‌الله صدیقی اظهار کرد: از طرف دیگر در جریان دستگیری عوامل جنایتکار در مراحل‌ مختلف، عوامل فرانسوی دستگیر شدند و در بازجویی از آن‌ها به دست آمد که این‌ها در مناطق مرزی ایران آموزش دیده‌اند تا براندازی کنند، برخی از این‌ها در کشورهای دیگر چنین آموزش‌هایی برگزار و مربی تربیت می‌کنند تا در داخل کشور جوانان ما را با ارائه چند خبر کاذب عصبانی کنند و علیه کشور خودشان به صحنه بکشانند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: همچنین بنا بر کشفیاتی که نیروی قهرمان انتظامی داشته است، معلوم شد که این افراد، مواد منفجره به کشور آورده بودند و بنای انفجار دو هواپیما و مراکز صنعتی را داشته‌اند، همه این‌ها با برنامه گرفتن از بیگانگان بوده است.

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: توطئه اخیر، توطئه استکبار و دنیای سلطه بود که عزت و اقتدار و قدرت ما را هدف گرفته بود. این توطئه همچنین اعتقادات ما را مورد هدف قرار داده بود، ما ولایت فقیه را نیابت از امام عصر (عج) می‌دانیم، آن‌ها همچنین پرچمدار این کشتی را هدف گرفته بودند که همچون رشته‌ای دانه‌های تسبیح را کنار هم قرار داده است و اگر این رشته پاره شود این تسبیح به هم می‌ریزد و منسجم نخواهد شد.

وی تأکید کرد: امروز انسجام، وحدت، قدرت، عزت، اتحاد، امنیت، شرف، دیانت، دانش و فناوری و پیشرفت‌های ما منبعث از اعتقاد به اسلام و اعتقاد به ولایت فقیه است، لذا در این حملات و هتاکی‌ها، نقطه‌ای را هدف گرفتند که دل مردم آنجا بوده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: جوانان ما همواره در جبهه‌های مختلف همچون عرصه‌های علمی، هسته‌ای یا دفاع از حرم، در خط مقدم حضور داشته‌اند؛ دشمن می‌خواست به نحوی نسل جوان را بدنام کند و بگوید میان آن‌ها و جبهه و جهاد و شهادت، گسست ایجاد شده است؛ لذا نسل جوان را به میدان آوردند، اما هرچه تلاش کردند در تمام کشور جز هزاران نفر نصیب‌شان نشد.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: جوانان ما که در صفوف راهپیمایی اربعین بودند و در همه عرصه‌های علمی و صنعتی خوش درخشیدند و هر جا مشکلی پیش آمده، حلاّل مشکلات بوده‌اند، در عمل زیر بیرق اسلام باقی مانده‌اند و تیر دشمنان از این جهت نیز به هدف نخورد.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه دشمن دانشگاه‌ها را هدف قرار داده است، گفت: دشمن دیده بود که دانشگاه به رسالت اصلی خود می‌رسد و امروز وقت آن است که آن‌ها را در فضای نگرانی قرار دهند.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: دشمن می‌خواست از ما دانشگاه شریف را بگیرد، براساس اطلاعی که دارم در هیئتی که برگزار می‌کند گاهی شصت هزار مستمع دارد، لذا بستری اثرگذار، حسینی و ولایی است، این دانشگاه هم از نظر علمی و هم از نظر فرهنگی شاخص است، لذا دشمن خواست به این دانشگاه زهری بریزد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها