سخنگوی بانک مرکزی از پیگیری‌های مستمر برای آزادسازی منابع ارزی مسدوده شده کشور با همکاری نزدیک دستگاه دیپلماسی خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۲۰۴۲

به گزارش جام جم آنلاین، «مصطفی قمری‌وفا» در توئیتر نوشت: پیگیری‌های مستمر برای آزادسازی منابع ارزی مسدود شده کشورمان با همکاری نزدیک دستگاه دیپلماسی در حال انجام است.

وی افزود: در هفته‌های اخیر پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در این زمینه حاصل شده، برخی ملاحظات بانکی همچنان باقی اما در تعامل با طرف‌های مقابل برای رسیدن به نتیجه در حال پیگیری است.

به گزارش ایرنا، در حالی که مذاکرات رفع تحریم‌ ها به دلیل عدم اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی ایالات متحده آمریکا همچنان بدون حصول نتیجه باقی مانده، این کشور مستقل از روند مذاکرات هسته‌ ای، در حال پیگیری موضوع آزادی زندانیان خود در ایران و هم‌زمان آزادسازی منابع مسدود شده ارزی کشورمان در کره جنوبی است.

خبرهای رسیده حاکی است که طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده‌ای با وساطت یکی از کشورهای منطقه درباره آزادسازی هم‌زمان زندانیان ایران و آمریکا انجام و هفت میلیارد دلار از منابع ارزی مسدود شده کشورمان نیز در این چارچوب در شرف آزادسازی است.

بر این اساس، ایران هنوز حساب‌های اعلامی برای انتقال منابع مذکور را بنا بر ملاحظات بانکی نپذیرفته و حساب‌های جدیدی را به این منظور معرفی کرده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها