اتمام حجت | ۱۸۰ نفر در جریان ناآرامی های اخیر استان ایلام دستگیر شدند

استاندار ایلام از دستگیری ۱۸۰ نفر در جریان ناآرامی های اخیر در استان خبر داد و گفت: طی بررسی های انجام شده تعدادی از این افراد که نقش چندانی در اغتشاشات نداشتند، آزاد شدند.
کد خبر: ۱۳۸۱۵۶۲

به گزارش جام جم آنلاین، حسن بهرام نیا روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بررسی های امنیتی و اطلاعاتی همچنان ادامه دارد و افرادیکه کمترین تقصیر را در این ناآرامی ها داشته باشند، آزاد می شوند.

وی با بیان اینکه هیچ مماشاتی با اخلالگران نظم و امنیت صورت نخواهد گرفت، افزود: در این خصوص اجرای عدالت و عدالت محوری مدنظر است و بطور قطع تخریب بیت المال توسط آشوبگران در صدور احکام قضایی آنها تاثیرگذار خواهد بود.

استاندار ایلام همچنین با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در ناآرامی های اخیر یادآور شد: عملکرد نیروی انتظامی در عین اقتدار، صبورانه بود و نیروهای فراجا با وجود ضرب و شتم از سوی آشوبگران، اما با سعه صدر و صبوری به اغتشاشگران آسیب نزدند.

ادارات و سازمان های خسارت دیده ایلام اقامه دعوی کردند

بهرام نیا به تخریب ادارات دولتی، عمومی و خصوصی توسط هنجارشکنان اشاره کرد و گفت: ادارات، سازمان‌ها و حتی بخش خصوصی به خاطر خسارت جانی و مالی وارده در دادگستری اقامه دعوی کردند که این اقامه دعوی در صدور حکم اخلالگران بویژه آنهایی که عامل اصلی و منشا اولیه اغتشاشات بودند، تاثیر قطعی خواهد داشت.

وی به اجتماع عظیم مردم ایلام در حمایت از ولایت، حمایت از نیروی انتظامی و مقابله با آشوبگران اشاره کرد و ادامه داد: عصر روز یکشنبه در اجتماعی عظیم، اقشار مختلف مردم با پوشش ها و گرایش های فکری مختلف آمده بودند و قاطعانه خواستار در جامعه بودند.

استاندار ایلام اضافه کرد: همچنین برخورد جدی و بدون مماشات با آشوبگرانی که با بروز بی نظمی اموال بیت‌المال را تخریب و حتی به تاراج می برند و در ارائه خدمات بخش دولتی، خصوصی و کسبه به مردم اخلال ایجاد می کنند، از اهم مطالبات مردم در این اجتماع بود.

بهرام نیا تاکید کرد: مردم با سلیقه های فکری مختلف به میدان آمدند و انزجار خود را از اقدامات عده ای مزدور که در آن سوی مرزها به آنها خط داده می شود، اعلام کردند.

وی اضافه کرد: برخی از دختران و پسران جوان تحت تاثیر هیجانات و احساسات خود و هدایت فکری و عملی به وسیله مزدوران خارج نشین دست به اقداماتی هنجارشکنانه می زنند که روز یکشنبه در اجتماع بزرگ امت رسول الله (ص) جواب و تودهنی محکمی از مردم ولایی دریافت کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها