خطیب نماز جمعه تهران:

هر کس حریم خداوند را نگه دارد در فتنه‌ها غرق نخواهد شد

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه بنده باید در همه حال به حفظ حریم الهی توجه کند، گفت: هرکس حریم خداوند را نگه دارد، در فتنه‌ها غرق نخواهد شد.
کد خبر: ۱۳۸۱۲۴۸

به گزارش جام جم آنلاین، آیت‌الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۱ مهر ماه) با اشاره به اینکه بنده باید در همه حال به حفظ حریم الهی توجه کند، گفت: هرکس حریم خداوند را نگه دارد، در فتنه‌ها غرق نخواهد شد و در نهایت مسیر درست را پیدا خواهد کرد. خداوند مراقب انسان است و به آنچه عمل می‌کند عالم است.

وی افزود: تقوا جامع‌ترین فضیلت اخلاقی است که همچون خونی در پیکره سیستم اخلاقی اسلامی جریان دارد و سبب تحقق سبک زندگی دینی است. یکشنبه و سه شنبه هفته آینده شهادت حضرت نبی اکرم، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) است. گوشت و خون ما با ائمه عجین است و امید است عاشقان اهل بیت در سوگ این عزیزان سنگ تمام بگذارند.

آیت خاتمی با اشاره به اغتشاشات اخیر تصریح کرد: نکته اول آن است که فوت یک هموطن مایه تاسف ما شد و جا دارد به خانواده ایشان تسلیت عرض کنیم و برای آنها آرزوی صبر داریم. نکته دوم آن است که در این قضیه همه مقامات کشور ورود کرده‌اند؛ روسای قوای سه‌گانه بر پیگیری دقیق این مسئله تاکید کرده‌اند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: این مسئولان امین نظام هستند و ما به امنای خود اطمینان کامل داریم و مردم عزیز هم در این عرصه به قول این امنا اطمینان دارند. قطعاً پیگیری خواهد شد و قطعاً نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی بیان کرد: نکته سوم آن است که این روزها در جهان اسلام و به ویژه در ایران اسلامی حوادث مهمی اتفاق افتاده است. حضور بیش از ۲۱ میلیون نفر در کربلا یک مانور بی‌سابقه‌ای بود که جز عنایت خدا چیز دیگری نیست.

خاتمی تاکید کرد: حضور سه میلیون نفر از هموطنان ما در راهپیمایی اربعین کار کمی نبود و بسیار باشکوه بود. همچنین حضور بیش از سه میلیون نفر در راهپیمایی اربعین تهران نیز موضوع کمی نبوده و نیست.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: از طرف دیگر حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل و ملاقات با بسیاری از سران کشورهای جهان نشان داد که ایران بر خلاف آنچه برخی می‌گویند ما با دنیا قطع رابطه کرده‌ایم، به عنوان یک کشور مطرح در جهان حضور دارد. ایران روابط دوجانبه خود را دارد و آن چیز منزوی است شیطنت‌های آمریکا در منطقه است.

وی اضافه کرد: امروز ایران در شانگهای که تاثیر قابل توجهی در عرصه اقتصادی دارد عضو شده است و این دستاوردها چیز کمی نیستند. دشمنان در صدد آن بوده‌اند که این توفیقات تحت‌الشعاع قرار بگیرد و با این اغتشاشات در پی آن بودند که این موفقیت‌ها تحت‌الشعاع قرار بگیرد، آنچنان که رئیس‌جمهور منفور آمریکا در سازمان ملل روی این اغتشاشات مانور می‌دهد؛ اغتشاشاتی که طبق آمار بسیار اندک هستند. امروز بعد از نماز جمعه تهران و سراسر کشور، عدد را همگان می‌فهمند.

دشمنان مردم ایران از مدت‌ها پیش در پی اغتشاش بوده‌اند

خاتمی گفت:: نکته چهارم آن است که دشمنان مردم ایران از مدت‌ها پیش در پی اغتشاش بوده‌اند، دنبال سوژه بوده‌اند اما موفق نشده‌اند تا اینکه این سوژه پیش آمد تا اینکه این سوژه برای آنها دندان‌گیر شد و بر آن سوار شدند؛ اما اینها دلشان برای آن خانم مرحوم نسوخته بود؛ بلکه دلشان برای مقابله با نظام و مردم لک زده بود. اینها به دنبال عقده گشایی بودند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: در واقع تنها مسئله‌ای که اصلاً برای اغتشاشگران مطرح نبوده همان مسئله خانمی است که مرحوم شده است. مسئولان به جد در صحنه حضور دارند و قضیه را پیگیری خواهند کرد. قصه چیز دیگری بوده است، قصه مقابله با دین بوده است و دلیل آن، سوزاندن مسجد، قرآن و چادر از سر زن مسلمان کشیدن و کار رضاخانی انجام دادن است که همه اینها به معنای ضدیت با دین است.

وی تصریح کرد: این اغتشاشات علیه شما مردم بود به دلیل آنکه پرچم جمهوری اسلامی ایران که نماد اقتدار و عزت مردم است به آتش کشیده شد. اقدام علیه مردم یعنی آنکه بیش از ۶۰ آمبولانس را تخریب کرده‌اند و تعدادی را به آتش کشیده‌اند. این آمبولانس‌ها برای چه کسی است؟ برای مردم است. بنابراین این اقدامات علیه مردم است. بانک‌ها را آتش زدن سرمایه مردم را به آتش کشیدن است.

آیت الله خاتمی بیان کرد: این اغتشاشات بی‌سابقه نیستند، سال ۷۸، ۸۸ همین اغتشاشات بودند، آدم‌ها همین افراد و اغتشاشگران امروزی بودند، شعارها همین شعارهای امروزی بود؛ اما این بار مردم با آنها همراهی نکرده‌اند، بلکه اعتراض کردند و گفتند چرا اموال مردم را به آتش می‌کشید.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: قصه این اغتشاشات قصه اعتراض نبوده و نیست؛ اغتشاشاتی که به لطف خدا لحظات پایانی خود را می‌گذراند.

سران اغتشاش از جوانان نپخته و فریب خورده استفاده ابزاری کردند

وی ادامه داد: نکته پنجم درباره این اغتشاشات آن است که دو گروه در آن حضور داشتند؛ یک گروه برخی جوانان نپخته و فریب خورده که تحت تاثیر شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه و فضای مجازی بیگانگان آمده بودند و سران اغتشاش استفاده ابزاری از آنها کردند.

آیت الله خاتمی گفت: حالا که به لطف خدا روزهای پایانی اغتشاشات است، برادرانه این جوانان را نصیحت می‌کنم که برای زندگی با آرامش در میان مردم صف خود را از سران اغتشاش جدا کنید؛ چرا که روز حادثه خودشان فرار می‌کنند و شما را گیر می‌اندازند. دوستانه به همه کسانی که صدای من را می‌شنوند، به پدران و مادران آنها می‌گویم که مواظب باشید که این جوانان سرنوشت خود را تباه نکنند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: گروه دوم در این اغتشاشات، سران آشوبگران بودند که خط می‌دادند. کسانی که هم از بیگانگان خط می‌گرفتند و می‌گیرند و هم پول دریافت می‌کنند که این آَشوب‌ها را برپا کنند.

وی عنوان کرد: بی‌بی‌سی به صراحت می‌گوید ما ذی‌نفع هستیم؛ اما سوال این است که شما غارتگران ملت ایران چه نفعی دارید؟ آمریکا، سران استکبار و نوچه‌های آنها تمام قد وارد میدان شده‌اند و تریبون‌های خود را در اختیار اغتشاشگران قرار داده‌اند.

خاتمی بیان کرد: به عنوان کسی که بیش از سی سال است که در سیره اهل بیت کار می‌کنم و سه بار این سیره را از اول تا آخر گفته‌ام، باید تاکید کنم یک مطلب مسلم در این سیره آن است که امیرالمومنین با فریب‌خورگان مهربان بود اما قاطع‌ترین برخورد را با سران جنایت صورت می‌داد.

مردم می‌خواهند با سران اغتشاش قاطع‌ترین برخورد عبرت‌آموز صورت گیرد

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: به رئیس قوه قضائیه که امروز هم در نماز جمعه حضور دارند، از زبان مردم می‌گویم؛ مردم می‌خواهند با سران اغتشاش قاطع‌ترین برخورد عبرت‌آموز صورت گیرد.

وی تصریح کرد: آنچه در این میان بسیار خنده‌دار است این است که سلطنت‌طلبان از این خانم مرحومه حمایت می‌کنند. سلطنت‌طلبانی که ۵۷ سال حکومت سیاه آنها، ایران را تبدیل به یک زندان بزرگ کرد و هزاران ایرانی را کشت. اشک تمساح منافقین هم خنده‌دار است، کسانی که بیش از هفده هزار ایرانی بیگناه را جنایتکارانه ترور کردند.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: خیلی خنده‌دار است که کسانی که روزگاری همین منافقان به اسم نذری بردن درب خانه مردم نارنجک به مادر و فرزندش پرت کردند؛ به حمایت از یک خانم برخاسته‌اند. اصلاً به قیافه و قامت این افراد چنین ادعاهایی نمی‌آید. باید به آنها می‌گویم شما جلادهای آدم کش کجا و حمایت از یک خانم کجا؟

خطیب نماز جمعه تهران افزود: این نکته بسیار هشداردهنده‌ای است؛ کسانی که با قلم خود یا فعالیت مجازی خود از این منافقان حمایت می‌کنند بدانند با چه کسانی هم‌پیمانه شده‌اند. باید بدانند که در اردوگاه سلطنت‌طلبان دارند بازی می‌کنند و باید به خود بیایند در غیر این صورت مورد لعن و نفرین ملت ایران واقع خواهند شد.

نیروی انتظامی حافظ مال و امنیت مردم است

وی با بیان آنکه نیروی انتظامی حافظ مال و امنیت مردم است، اظهار کرد: در یکی از این اغتشاشات تعداد زیادی از موبایل افراد گم شد، همین کسانی که به خیابان آمده بودند به سراغ نیروی انتظامی رفتند و گفتند خواهش می‌کنیم موبایل ما را پیدا کنید. این یعنی نیروی انتظامی ماوا و مأمن مردم است.

آیت خاتمی ادامه داد: اغتشاشگران با نیروی انتظامی ۱۳ هزار شهید در مقابله با اغتشاشات، سوداگران مرگ و مواد مخدر، اشرار تقدیم کرده است، وحشیانه برخورد می‌کنند و با فرزندان خدمتگذار این ملت وحشیانه برخورد می‌کنند. به عزیزان نیروی انتظامی در کل کشور می‌گویم دل قوی دارید و به انجام وظیفه خود ادامه دهید و بدانید که این ملت حامی شما هستند.

حفظ نظام اسلامی خط قرمز مردم ما است

امام جمعه موقت تهران گفت: حفظ نظام اسلامی خط قرمز مردم ما است. از زبان شما مردم که تاثیر تکبیرهای شما بیش از حرف‌های من است، می‌گویم که ما در حفظ نظام اسلامی با هیچکس تعارف نداریم و در مسیر حمایت از نظام اسلامی تا آخرین نفر و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون ایستاده‌ایم.

وی عنوان کرد: صاحبان تریبون که قلم، بیان و فضای مجازی در دست دارند مراقب باشند که تریبون آنها با تریبون ضدانقلاب یکی نشود چراکه شریک جرم آنها خواهند بود؛ متاسفانه در این حادثه کسانی که نان این نظام را خورده‌اند با اغتشاشگران و دشمنان این ملت هم‌صدا شده‌اند. البته هنوز هم دیر نشده است؛ شما که به راحتی بیانیه می‌هید، باز هم بیانیه بدهید و اغتشاشات را محکوم کنید در غیر این صورت همسوی اغتشاشگران خواهید بود.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: از عزیزانی که دیروز در مشهد، همدان، زنجان و ورامین راهپیمایی خودجوش به راه انداختند و اغتشاشگران را محکوم کردند تشکر می‌کنم. همچنین پیشاپیش از شما خوبان تشکر می‌کنم که باشکوه در راهپیمایی بعد از نماز جمعه شرکت خواهید کرد. امید است امروز اغتشاشگران پیام این راهپیمایی‌ها را بگیرند که فردا برای دریافت این پیام دیر است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: مردم از مسئولان قوه قضائیه می‌خواهند کسانی که به جامعه و اموال عمومی رحم نمی‌کنند و قرآن به آتش می‌کشند، با سلاح قانون این جنایتکاران را سر جای خود بنشانند.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی بیان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند این پیاده‌روی، یک پدیده معجزه‌آسا بود و عنایت خداوند در آن مشهود بود. رهبر مجاهد حزب‌الله نیز گفته است که اربعین معجزه‌ای است که از زمان خلقت آدم به این سو سابقه نداشته است.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: از وزارت کشور و نیروی انتظامی که از دو ماه پیش برای خدمت به زائران اربعین آماده بودند تشکر می‌کنم. انتظار می‌رود این عزیزان ارزیابی کنند و نقاط قوت و ضعف را بشناسند تا نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف سازند.

امام جمعه تهران اظهار کرد: همچنین از استان‌های مرزی از جمله ایلام، خوزستان و کرمانشاه و مردمان این دیار صمیمانه تشکر می‌کنم. از مردم و دولت عراق نیز که کریمانه از زائران سیدالشهدا (ع) پذیرایی کردند نیز تقدیر می‌کنم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها