سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران توصیه‌هایی جهت رانندگی و تردد ایمن در جاده‌های منتهی به مرزهای جنوبی و غربی کشور ارائه کرد و از مردم درخواست کرد که جاده‌های شناخته شده را برای سفر به این مناطق انتخاب کنند.
کد خبر: ۱۳۷۹۶۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، جلال ملکی با اشاره به اینکه این روزها حجم تردد هموطنان در جاده‌های منتهی به مرزهای جنوبی و غربی کشور بسیار بالا است، اظهار کرد: طی چند روز اخیر حوادثی در جاده‌ ها شاهد بودیم از جمله اینکه خودروهایی به هر دلیلی از جاده منحرف شده بودند.

وی افزود: تصادفات حاکی این است که یا برخی راننده‌ها شب رانندگی کرده و خسته بودند و یا برخی به جاده آگاه و آشنا نبودند و وارد مسیرهای ناشناخته شده‌اند. بالاخره برخی جاده ها، فرعی هستند و ممکن است حیوانی وارد مسیر شود و راننده کنترل خودرویش را از دست بدهد.

این آتش‌نشان از مردم خواست که سعی کنند از جاده‌های شناخته شده و مورد تایید تردد کرده و با اطمینان کامل رانندگی کنند.

ملکی همچنین ضمن بیان این توصیه که هموطنان در صورت مشاهده صحنه حادثه در مسیر تردد، به هیچ وجه در محل حادثه ازدحام و توقف نکنند، گفت: صحنه تصادفی را شاهد بودیم که شاید ۲۰ تا ۳۰ نفر توقف کرده و تا نیمی از جاده را اشغال کرده بودند. وقتی مردم نیمی از یک جاده محلی پنج شش متری را اشغال کنند، خودش می‌تواند حادثه ثانویه‌ای را ایجاد کند، به هر حال تریلی‌ ها و کامیون‌ ها تردد می‌کنند و سرعت ماشین ها بالاست.

وی تاکید کرد که این کار ریسک خطر را بالا می‌برد؛ اگر با صحنه حادثه مواجه شدید تنها با شماره نیروهای امدادی تماس بگیرید و اطلاع دهید و به هیچ عنوان معبر را اشغال و مسیر را مسدود نکنید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها