مردم به مراکز گذرنامه مراجعه نکنند؛

سخنگوی ناجا: صدور برگ تردد برای سفر به عتبات متوقف شد

وزیر کشور گفت: فقط کسانی درحال عبور از مرز مهران هستند که از قبل در این پایانه حضور داشتند و تعدادی از زائران نیز در استان ایلام بودند که به تدریج در حال عبور هستند.
کد خبر: ۱۳۷۹۵۸۰

به گزارش جام جم آنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره آخرین وضعیت مرزها برای عبور زائران اربعین، گفت: بنده الان در پایانه مهران و مرز استان ایلام با کشور عراق حضور دارم، اینجا عده‌ای از عزیزان ما عازم کربلا و عده ای نیز در حال آمادن هستند، اما کسانی در حال عبور از مرز هستند که از قبل در این پایانه حضور داشتند و تعدادی از زائران نیز در استان ایلام بودند که به تدریج در حال عبور هستند.

وی افزود: دیروز و شب گذشته حجم بسیار زیادی از زائران عازم مرزها عراق شده‌اند و از آنجا که طرف عراقی نیز ظرفیت این حجم از تردد زائر با این سرعت را ندارد، این عزیزان پشت مرزها و گیت‌های ورودی عراق معطل مانده بودند که اذیت شدند، بنابراین صلاح هم نیست که چنین تجمعات گسترده‌ای در مرزها داشته باشیم.

وزیر کشور اظهار کرد: ما نگران سلامت مردم هستیم، بنابراین کار باید بسیار کنترل شده باشد به همین دلیل عرض کردیم که عزیزان از مبدأ به سمت مرزها حرکت نکنند، زیرا شرایط بسیار پرازدحام است.

وحیدی تصریح کرد: در صورتی که شرایط فراهم شود و بتوانیم به موقع و به طور مناسب عزیزان را از مرز عبور دهیم و دوستان عراقی نیز این بستر را فراهم کنند تا با سرعت زیاد عزیزان را عبور دهند و از طرف دیگر در آن سوی مرز نیز تعداد مناسب اتوبوس فراهم شده باشد، خدمت مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وحیدی بیان کرد:‌ من خواهش می‌کنم عزیزانی که هنوز به سمت مرز حرکت نکرده‌اند، تصمیم خود را به تعویق بیاندازند، در حال حاضر دوستان ما، عزیزانی که از قبل در استان ایلام و سایرها حضور داشتند را از مرز عبور می‌دهند، اما به هر حال گرمای هوا بسیار شدید است و حتما کودکان و سالمندان نباید در این شرایط حضور داشته باشند؛ گرمای هوا در مرزها به حدی است که حتی جوانان و افراد میانسال نیز با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

وی گفت: پلیس راه در تمام نقاط تذکرات لازم را می‌دهد و مجبور است کسانی که خارج از استان‌های مرزی هستند را کنترل کرده و درخواست کند که به مسیرشان ادامه ندهند، در استان‌های مرزی نیز کسانی که از قبل حضور داشتند به کندی در حال عبور هستند.

وزیر کشور با بیان اینکه تمامی نیروها در مرز بسیج هستند اما جمعیت در آنجا بسیار زیاد است، اظهار کرد: به محض اینکه دوستان عراقی ما آماده شدند و شرایط تسهیل شد، ما اعلام خواهیم کرد که عزیزان دیگر نیز بپیوندند، اما به طور جدی توصیه می‌کنم که مردم عزیز ما الآن به سمت مرز حرکت نکنند، زیرا با جاده‌های قفل شده مواجهه می‌شوند و ما بیش از پیش شرمنده‌شان خواهیم شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها