یزد- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: حوزه هنری آمادگی دارد یک اثر بزرگ در حوزه سینما و هنرهای نمایشی با محوریت قهرمان‌های انقلابی استان یزد تولید کند و امیدواریم با همراهی و کمک نهادهای استان یزد بتوانیم یک کار بزرگ تولیدی را انجام دهیم و دین خودمان را به یزد انقلابی و متدین ادا کنیم.
کد خبر: ۱۳۷۹۰۳۷

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد ، محمدمهدی دادمان در آیین آغازعملیات عمرانی پردیس سینمایی آسمان یزد با بیان اینکه این پردیس سینمایی یک اتفاق خوب در معماری ایرانی اسلامی خواهد بود، اظهار داشت: اینکه بتوانیم در بافت قدیمی یزد یک پروژه مدرن و در عین حال همگن و دارای زیست مشترک با بافت قدیمی و فرهنگ اصیل ایجاد کنیم کار پیچیده، سخت و ارزشمندی است و  این پردیس سینمایی علاوه بر خروجی و محصولی که در انتهای کار خواهد داشت، یک محیط فرهنگی و هنری برای مردم یزد است و برای حوزه هنری اهمیت راهبری دارد.

وی افزود: متخصصان امر به سختی این امر اذعان دارند اما بخش خوب این سختی در لایه‌های طراحی است که با کمک طراحان و معماران خوب یزد و کشور انجام شده است و امیدواریم به یاری خدا به بهترین نحو به سرانجام برسد و موجب سربلندی هنر انقلاب اسلامی باشد.

رئیس حوزه هنری با اشاره به ابعاد فعالیتی این نهاد ادامه داد: در دو سال اخیر تلاش ما سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها و روان‌تر شدن برنامه‌ها بوده  و حوزه هنری در روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب بلکه در روزهای انتهایی مبارزه، شکل گرفته و نهاد مبارک و پربرکتی است که در جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیار تأثیرگذاری داشته است.

وی تصریح کرد: ما در دو سال اخیر تلاش کردیم که هم تولید محتوای انقلابی پیشرو را به صورت کمی و کیفی رشد دهیم و هم زیرساخت‌های ضروری برای دسترسی مخاطب فهیم ایرانی را توسعه دهیم.

رئیس حوزه هنری کشور افزود: در پایان فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری که هنوز بعضی از پردیس‌ها و سالن‌های آن به صورت رسمی افتتاح نشده ۲۳۰ سالن سینمایی در خدمت مردم ایران خواهد بود در حالی که این تعداد در انتهای سال ۹۸ فقط ۱۰۳ سالن بود.

وی گفت: با عنایت الهی و همت و اهتمام همکارانم در حوزه هنری و مجموعه بهمن سبز، ظرفیت سالن‌های سینمایی حوزه هنری در سراسر کشور طی چند سال اخیر بیش از دو برابر شده که موجب افتخار است.

دادمان تصریح کرد: با افتتاح رسمی سالن‌های سینمایی جدید در ابتدای ماه ربیع الاول در بعضی استان‌ها، این ظرفیت به صورت رسمی به مجموعه سینمایی کشور اضافه می‌شود و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند و در کنار توجه به فعالیت‌های سینمایی، تلاش شده تا تولید در حوزه هنرهای تصویری نیز رونق و رشد کیفی داشته باشد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها