با انصراف استرالیا از نامزدی میزبانی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا، ژاپن، اندونزی، کره‌جنوبی و قطر به‌عنوان گزینه‌های مطرح جانشینی چین اعلام شدند و طی چند روز آینده، کنفدراسیون فوتبال قاره کهن میزبان مسابقات را اعلام خواهد کرد.
کد خبر: ۱۳۷۸۶۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، بعد از اعلام انصراف چین از میزبانی جام ملت‌ های آسیا ۲۰۲۳، سران دولت چین شرایط مربوط به کرونا را دلیل صرف نظر از میزبانی این رقابت‌ها اعلام کردند. هند، اندونزی، تایلند و کره‌جنوبی رقیبان چین برای میزبانی از جام ملت‌ های ۲۰۲۳ بودند.

با این حال کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد در مورد میزبانی این مسابقات در زمان مناسب تصمیم‌گیری خواهد شد.

فدراسیون فوتبال استرالیا یکی از نامزدهای میزبانی در این دوره از رقابت‌ها بود اما فدراسیون این کشور با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا کناره‌گیری خود را از میزبانی مسابقات اعلام و عنوان کرد قصد دارد برای میزبانی جام ملت‌ های زنان آسیا ۲۰۲۶ نامزد شود.

کوزو تاشیما، رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن در این خصوص به نیکان اسپورت گفت: فدراسیون فوتبال ژاپن به‌طور غیررسمی در مورد امکان جایگزینی چین به‌عنوان میزبان جام ملت‌های آسیا در سال آینده با سران کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط بود. ژاپن چهار بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شده و پیش از این در سال ۱۹۹۲میزبانی این مسابقات را برعهده داشت که تنها ۸ تیم در آن شرکت داشتند.

در کنار ژاپن فدراسیون‌های فوتبال اندونزی، کره‌جنوبی و قطر خواهان جانشینی چین به‌عنوان میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ شدند.

کارشناسان کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای آینده با بررسی دقیق امکانات این کشورها، میزبان جام ملت‌های ۲۰۲۳ را اعلام خواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها