منابع خبری اعلام کردند که حزب‌الله یک کلیپ هشدارآمیز جدید علیه رژیم صهیونیستی از منطقه دریایی مورد مناقشه لبنان و فلسطین اشغالی منتشر کرده است.
کد خبر: ۱۳۷۸۱۵۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، بعد از گذشت چند هفته از انتشار کلیپ مختصات مواضع حساس رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه و سواحل فلسطین اشغالی توسط واحد رسانه‌ای مقاومت اسلامی لبنان، منابع خبری گزارش دادند که روز گذشته نیز حزب‌الله یک ویدئوی هشدارآمیز دیگر منتشر کرد که حاوی هشدار‌ها و تهدیدات جدید علیه رژیم اشغالگر بود.

در این کلیپ ویدئویی نشان داده می‌شود که حزب‌الله چگونه بر کشتی حفاری مستقرشده در میدان کاریش که قرار است کار اکتشاف و استخراج گاز را برای رژیم صهیونیستی انجام دهد، نظارت دارد.

در این ویدئو همچنین نشان داده می‌شود که سکوی گازی اسرائیل در میدان کاریش چگونه در تیررس موشک‌های حزب‌الله قرار گرفته است. در این کلیپ ۲۲ ثانیه‌ای، پهپاد مسلحی نشان داده می‌شود که مختصات کشتی ویژه استخراج گاز در میدان کاریش را تعیین و سپس با یک فروند راکت به‌سمت آن شلیک می‌کند و در پایان کلیپ عبارت «سرنوشت شما در گروی چند روز است» نوشته می‌شود.

این کلیپ درحالی منتشر شده است که فرستاده آمریکایی به‌خلاف وعده‌های قبلی خود هنوز اقدام جدیدی برای فعال‌سازی پرونده مناقشه مرزی لبنان و فلسطین اشغالی انجام نداده است و تل‌آویو و واشنگتن سعی دارند با مانور‌های متعدد روند رسیدگی به این پرونده را به تعویق بیندازند.
 
تعداد بازدید : 37

حدود یک ماه قبل نیز بخش رسانه‌ای «اعلام الحربی» مقاومت اسلامی لبنان کلیپی از مختصات سکو‌ها و میدان‌های گازی رژیم صهیونیستی در امتداد سواحل فلسطین اشغالی را منتشر کرده به دشمن اسرائیلی هشدار داد: (همه اهداف شما) در تیررس قرار دارد...، بازی با زمان بی‌فایده است».

این ویدئو نشان می‌دهد که حزب‌الله سیطره اطلاعاتی کامل بر سرزمین‌های آبی دارد که رژیم صهیونیستی در آنجا فعالیت می‌کند.

اطلاعات نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در تعامل با پرونده مرزبندی دچار یک بحران عمیق شده است و می‌ترسد که کنترل اوضاع از دستش خارج گردد. روزنامه اسرائیل هیوم در این زمینه اعلام کرد که اسرائیل و حزب‌الله از زمان جنگ دوم در سال ۲۰۰۶ تاکنون وارد یکی از پرتنش‌ترین دوره‌ها شده‌اند، با این حال رسانه‌های صهیونیستی تلاش دارند همواره گزارش‌هایی درباره احتمال رسیدن به توافق با لبنان و دوری از گزینه نظامی منتشر کنند، روزنامه اسرائیلی معاریو در این خصوص اعلام کرد: در صورتی که بحث‌ها درباره تعیین مرز‌های دریایی با لبنان به‌شکل فعلی ادامه یابد توافقی در این زمینه صورت می‌گیرد که در ماه آینده اعلام خواهد شد.

شماری از کارشناسان و محافل صهیونیست در این باره معتقدند که جنگ سوم با حزب‌الله به‌ویژه در بازه زمانی کنونی موجب نابودی توان بازدارندگی اسرائیل می‌شود و نقاط ضعف این رژیم را در منطقه فاش می‌کند؛ چرا که قدرت موشکی مقاومت فلسطین را نمی‌توان با قدرت موشکی حزب‌الله مقایسه کرد و در شرایطی که جنبش جهاد اسلامی روزانه ۳۳۳ موشک به‌سمت مواضع اسرائیل شلیک می‌کرد، حزب‌الله قادر به پرتاب روزانه ۳ هزار موشک است.

در نتیجه صهیونیست‌ها در تکاپو برای حذف گزینه تقابل نظامی با حزب‌الله هستند و گزینه‌های دیگر را بررسی می‌کنند و بنابراین ممکن است اسرائیل به‌دنبال به تعویق انداختن مذاکرات درباره ترسیم مرز‌های دریایی باشد. در هرصورت جنگ گزینه‌ای است که اسرائیلی‌ها به هیچ وجه آن را نمی‌خواهند و علی‌رغم ادعا‌های پوچ مقامات صهیونیست، چون «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم اشغالگر، این رژیم همچنان در وضعیتی از سردرگمی برای خروج از مخمصه پرونده مناقشه مرزی با لبنان قرار دارد و تنها چشم به حمایت‌های آمریکا دوخته است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها