نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با جام‌جم آنلاین:

گروکشی‌های آمریکایی‌ها در مذاکرات / غرب، اراده لازم برای توافق را ندارد

كارشناس ارشد مسائل سیاسی در مصاحبه با برنامه رویداد:

چشم‌ها منتظر سوت پایان مذاكره | توپ آخر در زمین آمریكا

كارشناس ارشد مسائل سیاسی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، تأكید كرد كه حصول توافق معطل پاسخ آمریكایی‌ ها با یك نامه است و در غیر این صورت ایران خود را برای اجرای پلن دیگری آماده خواهد ساخت.
کد خبر: ۱۳۷۷۵۰۵

به گزارش جام جم آنلاین، مراد عنادی در مصاحبه با برنامه رویداد با اشاره به عدم انتشار جزئیات نكات بازگو شده از سوی ایران و اتحادیه اروپا منتشر نشده است، گفت: اتحادیه اروپا تلاش كرد مواضع ایران و امریكا را به هم نزدیك كند؛ هرچند تا قبل از قضیه اوكراین وارد مناسبات این‌چنینی نمی‌شد و به طور كامل پیرو سیاست‌های امریكا بود.

وی دلیل مواضع اروپا را نبود انرژی در این قاره دانست؛ چون اگر توافق صورت نگیرد، اروپایی‌ها بیش از همه ضرر خواهند كرد.

عنادی با بیان این كه برداشته‌شدن تحریم بسیار مهم بود كه به نظر می‌رسد انعطاف‌هایی از سوی طرف مقابل صورت‌گرفته، افزود: امریكایی‌ها در حال خرید زمان هستند كه بخشی به دلیل فشار جمهوری خواهان و بخشی نیز به دلیل نبود اقتدار لازم توسط بایدن می‌باشد.

این كارشناس حوزه سیاسی، یادآور شد كه بورل نیز تأكید كرده پاسخ و مواضع ایران منطقی است و این‌گونه نیست كه با ترفند جوسازی، بخواهند مسئله‌ای دیگر را علیه ایران نمایان سازند.

وی در این مصاحبه كوتاه با رادیو گفت‌وگو، ادامه داد: از سوی دیگر دولت بایدن نشان داده است تعلل می‌كند و توان تصمیم‌گیری با سرعت را ندارد. ضمن این كه ایران اعلام كرده است اگر نظر آمریكایی‌ها غیر از این باشد، خود را برای پلن دیگری آماده خواهد كرد.

به گفته عنادی، اگر در حال حاضر آمریكا پاسخی متناسب با پاسخ ایران به نامه اتحادیه اروپا را ارائه دهد، طرفین برای توافق آماده خواهند شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها