سیدجواد ساداتی نژاد:

۴۵۰ میلیارد تومان به کلزاکاران پرداخت می‌شود/ آزاد شدن صادرات دام از شنبه

وزیر جهاد کشاورزی با بین اینکه صادرات دام از شنبه آزاد می‌شود گفت: ۴۵۰ میلیارد تومان روز شنبه و یکشنبه به کلزاکاران پرداخت می‌شود.
کد خبر: ۱۳۷۷۱۷۵

وزیر جهاد کشاورزی عصر روز جمعه 28 مرداد از برخی مجتمع های کشاورزی و دامپروری شهرستان اسلامشهر از جمله گلخانه گل و گیاهان زینتی، واحد ۵۵۰۰ رأسی دامداری، مزرعه های یونجه و علوفه و سایر پروژه های شاخص بخش کشاورزی بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی سپس با حضور در فرمانداری اسلامشهر در نشست با بهره برداران بخش کشاورزی، مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد و اظهار کرد: ۶.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تهران تولید می شود.

وی با بیان اینکه شیوه نامه صادرات دام و طیور تصویب و از روز شنبه ۲۹ مرداد با ابلاغ آن، صادرات آزاد می شود گفت: صنعت دام و طیور غیرت مندانه پای مردمی سازی یارانه ایستاده است.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای کشاورزی باید با نظام خود باشد نه نظام ساختمان، افزود: ۴۵۰ میلیارد تومان روز شنبه و یکشنبه به کلزاکاران پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما پیگیری مطالبات دامداران را انجام و به زودی اعتبارات لازم اختصاص و پرداخت می شود، بیان کرد: خرید تضمینی دام و گوشت تقریباً ادامه دارد و در مذاکراتی که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم به زودی بدهی های این بخش به دامداران پرداخت می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تبعات موضوع جنگ بین اوکراین و روسیه تصریح کرد: جنگ اوکراین باعث خیلی از گرانی ها و کمبود ها در عرصه‌های مختلف مواد غذایی و محصولات کشاورزی در اروپا شد، در حالی که در کشور ما حتی با آزاد سازی یارانه ها مشکلی برای مردم به وجود نیامد اما در این مدت کشورهای زیادی دچار چالش‌های جدی شدند.

ساداتی نژاد با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی در عرصه تولید و ساخت و سازهای واحدهای مرتبط با فعالیت های کشاورزی ادامه داد: در حوزه ساخت و سازها کشاورزان با شهرداری‌ها دارای مشکلاتی هستند که در جلسه‌ای که با وزیر کشور خواهم داشت این مسائل را پیگیری می‌کنم، ساخت و سازهای حوزه کشاورزی باید متناسب با حوزه نظام کشاورزی و منعطف باشد نه اینکه در چهارچوب قوانین نظام و ساختمان در شهرها دیده شود.

وی با اشاره به مشکلات دامداران در حوزه نهاده های دامی افزود: پیشنهاد فروش اعتباری و توزیع نهاده‌ها توسط تشکیلات بخش کشاورزی راهکار سازنده‌ای است، باید توزیع نهاده های دامی به شهرستان ها واگذار شود تا سریع مسائل این حوزه برطرف شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بدهی به کشاورزان و کلزاکاران داریم که با تأمین اعتبارات لازم طی دو روز آینده پرداخت می‌شود و موانع موجود برای پرداخت تسهیلات به دامداران در قالب دامدار کارت برطرف و هموار شده است. 

ساداتی نژاد با اشاره به وضعیت کشت‌های گلخانه‌ای در اسلامشهر ادامه داد: وجود ۱۵ هکتار کشت گلخانه‌ای در اسلامشهر بسیار ناچیز و ضعیف است، کشت سبزی و صیفی جات در این شهرستان باید به سمت مزارع سرپوشیده و گلخانه‌ای و فضای بسته هدایت و ترغیب شوند تا تولیدات مقرون به صرفه داشته باشند ما آمادگی داریم تا در صورت شناسایی و تامین زمین مناسب یک شهرک گلخانه‌ای مدرن را در شهرستان اسلامشهر ایجاد کنیم.

وی با بیان ضرورت گسترش و افزایش تولیدات کشاورزی تصریح کرد: برای افزایش و بهره وری بیشتر در تولید محصولات کشاورزی مورد نیاز مردم این آمادگی را داریم تا برای ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی در این حوزه یک خط اعتباری ویژه تعیین و بودجه‌ای را تخصیص دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به دستاوردهای سفر خود به شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد:  بازدیدهای امروز و دغدغه‌ها و مسائل مطرح شده در این جلسه نشان می‌دهد که ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی در شهرستان اسلامشهر در حوزه کشاورزی داریم که با پیگیری‌های فرماندار و نماینده مجلس و با تلاش های فعالان سخت کوش و پرتلاش این بخش، امیدوارم بتوانیم با رفع موانع، وضعیت کشاورزی منطقه را بهبود و ارتقاء بخشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها