مدیرکل دفتر پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات:

۱۵ درصد ثبت‌ نام اربعین را قطعی کرده‌اند

سازمان حج و زیارت، افرادی که قبلا برای پیاده‌روی اربعین پیش ثبت‌نام کرده‌اند را برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام فراخواند. تاکنون حدود ۱۵ درصدِ پیش ثبت‌نام شده‌ها، ثبت‌نام اربعین را قطعی کرده‌اند.
کد خبر: ۱۳۷۶۹۶۳

به گزارش جام جم آنلاین، حمیدرضا محمدی ـ مدیرکل دفتر پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات در سازمان حج و زیارت ـ به ایسنا گفت: از بین یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر که برای اربعین پیش ثبت‌نام کرده‌اند، فقط حدود ۲۴۰ هزار نفر ثبت‌نام اربعین را قطعی کرده‌اند.

او افزود: برخی متقاضیان اربعین که قبلا پیش ثبت‌نام کرده‌اند تصور می‌کنند دیگر ضرورتی برای قطعی کردن ثبت‌نام ندارند و در همان مرحله کار تمام شده است، درحالی‌ که این افراد برای دریافت کارت شناسایی و بیمه باید از بخش «پیگیری» سامانه «سماح»، روند ثبت‌ نام سفر اربعین را تکمیل و قطعی کنند.

محمدی تاکید کرد که شرط خروج از کشور و حضور در پیاده‌ روی اربعین طبق مصوبه و اعلام مکرر ستاد اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح و داشتن بیمه است.

ستاد اربعین هزینه بیمه را ۱۸ هزار تومان تعیین کرده است که به گفته مدیرکل دفتر پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات، متقاضیان برای ثبت‌نام اربعین به جز این مبلغ، هزینه دیگری هنگام ثبت‌نام در سامانه سماح نمی‌پردازند.

محمدی همچنین تاکید کرد: زائران اربعین پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، کارت شناسایی و بیمه خود را از سامانه سماح پرینت بگیرند و هنگام خروج از مرز و سفر همراه خود داشته باشند.

پیش ثبت‌نام سفر اربعین از دهم تیرماه ۱۴۰۱ در سامانه «سماح» انجام می‌شد و ثبت‌نام قطعی اربعین نیز پس از تعیین هزینه بیمه به مبلغ ۱۸ هزار تومان از ۲۳ مردادماه در همان سامانه سماح آغاز شد که بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام تا ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۱ همچنان ادامه دارد.

مدیرکل دفتر پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات همچنین تاکید کرد که همزمان با پیاده‌روی اربعین و از ۱۵ شهریورماه، اعزام‌های کاروانی سازمان حج و زیارت متوقف خواهد شد و پس از مراسم اربعین، اعزام کاروان‌ها دوباره از سرگرفته می‌شود.

ستاد اربعین که پیش‌بینی می‌کند جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند، این احتمال را مطرح کرده که پیاده‌روی و خروج زائران ایرانی از مرزها به سمت شهرهای زیارتی عراق از هفتم شهریورماه آغاز شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها