به بهانه حضور خاتون‌ بم در جام باشگاه‌های فوتبال زنان غرب آسیا

دو گام تا فینال

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به تمجید از نماینده ایران پرداخت و نوشت: خاتون بم یکی از پرافتخارترین تیم‌های جام باشگاه‌های فوتبال زنان قاره کهن است.
کد خبر: ۱۳۷۶۲۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، تارنمای ای‌اف‌سی در گزارشی به معرفی تیم‌های حاضر در جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا پرداخت و نوشت: منطقه شرق آسیا شاهد رقابت میان تیم‌های کالج دانش پژوهان آسیایی تایلند، (ISPE WFC) میانمار و نهنگ آی تایچونگ از چین تایپه به میزبانی چونبوری، تایلند خواهد بود.

ورزشگاه مرکزی ازبکستان نیز میزبان تیم‌های سوگدیانا دبلیو ازبکستان، سری گوکولام کرالا از هند و خاتون بم از جمهوری اسلامی ایران رقابت‌های منطقه غرب آسیا است.

تیم‌های شرق

باشگاه نهنگ آبی تایچونگ

افتخارات اخیر: قهرمان لیگ ۲۰۲۱ مولان چین تایپه

سرمربی: لوی کوی هوا

تیم نهنگ آبی تایچونگ یکی از موفق‌ترین تیم‌ها در لیگ مولان چین تایپه است که سه قهرمانی کسب کرده است. این تیم از ۲۰۱۷ پس از کسب نائب قهرمانی، به عنوان مدعیان لیگ مولان محسوب می‌شود.

سیلاوان اینتامی و پیتسامای سورنسای و همچنین ایوری هیداکای ژاپنی بازیکنان ملی‌پوشی هستند که عملکرد دیدنی در زمین دارند و سو یو هسوان نیز بازیکنی است که اخیرا هزارمین گل لیگ داخلی را به ثمر رسانده است و یکی از بازیکنان تاثیرگذار این تیم به شمار می‌رود.

تیم کالج دانش پژوهان آسیایی

افتخارات اخیر: قهرمان لیگ برتر فصل ۲۰۲۱- ۲۲ تایلند

سرمربی: نوئن گراتی راسونگویان

تیم کالج دانش پژوهان آسیا سومین عنوان قهرمانی متوالی خود در لیگ زنان تایلند را بدون از دست دادن یک امتیاز به دست آورد. پوی کمپو سامناک، ایراواده ماکریس و کایانات چتابوتر بازیکنانی هستند که تیم را تقویت می کنند.

ISPE WFC میانمار

افتخارات اخیر: قهرمان لیگ زنان ۲۰۱۹ MFF

سرمربی: نونو خینه وین

این تیم نخستین قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۹ کسب کرد و خین مارلار تون که همواره در بازی های تیم ملی میانمار در مسابقات مقدماتی المپیک زنان ۲۰۲۰ و همچنین جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ آسیا زنان حضور داشته است در کنار چهره‌های آشنایی چون موئه ماماسو و زین موئه تت نمایش درخشانی خواهد داشت.

تیم‌های غرب

باشگاه خاتون بم

افتخارات اخیر: قهرمانی لیگ برتر فوتبال زنان ایران

سرمربی: مرضیه جعفری

باشگاه بام خاتون با کسب رکورد هشت عنوان قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، یکی از مدعیان برتر منطقه غرب خواهد بود.

این باشگاه اولین قهرمانی داخلی خود را در سال ۲۰۱۱ به دست آورد و تنها شهرداری سیرجان و آینده سازان میهن در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ قهرمان شدند.

این تیم با حضور ملیکا محمدی، سارا دیدار، نگین زندی و عاطفه رمضانی اثربخش زیادی برای ارائه نمایش دیدنی خواهد داشت.

سری گوکولام کرالا

افتخارت اخیر:قهرمانی در لیگ برتر هند

سرمربی: پریا پاراسی والاسیل

تیم مستقر در کرالا فصل داخلی خود را با رکورد کامل ۱۱ پیروزی به پایان رساند تا دومین قهرمانی متوالی خود در لیگ زنان هند را به دست آورد. یکی از بازیکنان مطرح این تیم آشالاتا دوی و سابیترا و بانداری هستند که رکورددار گل‌های نپال هستند.

سوگدیانا دبلیو

افتخارات اخیر: قهرمان لیگ فوتبال زنان ازبکستان

سرمربی: باباکولو شرالی

این تیم با قهرمانی در مسابقات لیگ برتر فوتبال زنان ازبکستان برای اولین بار قصد دارد به روند خوب خود در دیدار با بام خاتون و گوکولام کرالا ادامه دهد.

زرینا ماماتکریموا، آزوزا شاریپووا، دیوراخون خابیبولایوا و لیانا ناربکووا با حضور در تیم ملی ازبکستان نمایش درخشانی نشان دادند.

تیم خاتون بم باید در مسابقات جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا از ۲۵ مرداد تا چهارم شهریور در ازبکستان شرکت کند و به مصاف تیم‌های اردن، ازبکستان و هند بروند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها