مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان در جمع صاحبان صنایع عنوان کرد:

توسعه چرخ اقتصاد استان کرمان با تامین برق پایدار شهرک های صنعتی

وزیر نیرو در سفر به شهرستان بم عنوان کرد:

تکمیل هرچه سریعتر پروژه‌های نیمه‌تمام برای تامین آب پایدار مردم استان کرمان

وزیر نیرو در سفربه شهرستان بم با بیان اینکه اجرای پروژه‌های حوزه برق استان کرمان درطول یک سال گذشته سرعت گرفته است،گفت: هدف از این سفر،پیگیری وضعیت طرح‌های صنعت آب و برق استان،به‌ویژه تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام برای تامین آب پایدار مردم استان است
کد خبر: ۱۳۷۶۰۸۲

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛علی اکبر محرابیان،در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ خط انتقال‌ آب سد نسا به شهر بم،با اشاره به آخرین سفر دور اول دولت مردمی،اظهارداشت:هدف حضور ما بررسی طرح‌‌‌های آبی و برقی کل استان است که در حوزه برق پروژه‌های بسیار خوبی در حال اجرا بوده و در طول یک‌سال گذشته سرعت خوبی گرفته است.

وی افزود:در ماه‌های گذشته شاهد به مدار آمدن دو واحد گازی نیروگاه زرند کرمان بودیم.

وزیر نیرو،همچنین از سنکرون نیروگاه بوتیا طی روزهای آینده خبر داد و با بیان اینکه در حوزه آب باید اقدامات گسترده برای استان کرمان انجام شود،ادامه داد:برای تامین آب پایدار مردم این استان ابتدا باید پروژه‌های نیمه‌تمام را هر چه سریعتر به نتیجه برسانیم.

محرابیان،با اشاره به افتتاح سد نسا در اواخر دولت دهم،یادآور شد:سامانه انتقال آب از این سد به شهر بم درصد قابل توجهی پیشرفت داشته و تلاش خواهیم کرد عملیات باقیمانده در ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه را به اتمام برسانیم.

وی افزود:از همین پروژه خط انتقال آب سد نسا برای شهرستان‌های دیگر مانند ریگان،فهرج و غیره پیش‌بینی شده که در همین سفر درخصوص عملیات اجرایی این خط انتقال تصمیم‌گیری خواهد شد.

وزیر نیرو ادامه داد:برای این پروژه ۵٠٠ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وزیر نیرو از پیشرفت ٨٠ درصدی پروژه انتقال آب به شهر بم خبر دادو گفت:تلاش مجموعه این خواهد بود که قبل از تابستان سال آینده،آب سد نسا به شهر بم برسد.

محرابیان،با بیان اینکه برای مدیریت چاه‌های کشاورزی اختیارات کافی به استان‌ها داده شده،خاطرنشان کرد:در استان کرمان متناسب با نیازآبی اختیارات لازم داده شده تا تصمیم‌گیری‌های موردنیازانجام شود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها