ادامه نذر خون تا پایان ماه صفر در همدان

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان گفت: پویش نذر خون تنها معطوف به روزهای عاشورا و تاسوعا نیست بلکه تا پایان ماه صفر در استان ادامه دارد.
کد خبر: ۱۳۷۵۷۴۸

به گزارش جام جم آنلاین همدان، فاطمه یادگاری اظهار کرد: از سالهای گذشته، عزاداران حسینی اقبال بیشتری به اهدای خون در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی نشان دادند که به منظور پیشگیری از ازدحام، فرهنگ سازی درباره استمرار نذر خون تا پایان ماه صفر صورت گرفت.

وی بیان کرد: این اقدام به منظور پاسخگویی به نیاز بیمارستان های استان همدان به فرآورده های خونی در روزهایی علاوه بر تاسوعا و عاشورا و جلوگیری از ازدحام شلوغی در مراکز انتقال خون انجام شد.

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان اضافه کرد: فراخوان برای اهدای خون از هفته گذشته با آغاز پویش نذر خون صورت گرفت و از شنبه هفته جاری میزان مراجعان به مراکز انتقال خون افزایش یافت.

یادگاری ادامه داد: روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ۳۵۰ واحد خون در این استان اهدا و از این تعداد، ۱۵۵ واحد از اهدا کنندگان مستمر خونگیری شده است که ۱۹ تن از اهدا کنندگان را بانوان تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: با توجه به استقبال کم نظیر هم استانی ها از اهدای خون، همدان مشکلی در تامین فرآورده های خونی مورد نیاز ندارد و حتی خون مورد نیاز بیمارستان ها به مدت یک هفته ذخیره شده است.

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان افزود: با توجه به اقبال هم استانی ساعت کاری مراکز انتقال خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تا ساعت ۲۰ افزایش و همچنین از توان نیروهای فعال در سایر بخش ها استفاده شده و شمار نیروها تا ۲ برابر افزایش یافت.

یادگاری با بیان اینکه محرم امسال ۲۲۴ واحد خون از همدان به زاهدان ارسال شد اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۳۴۹ نفر در چهار ماه سالجاری خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان اهدای خون در این استان ۲۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: هفت هزار و ۳۱۳ واحد خون توسط اهدا کنندگان مستمر و مابقی توسط افراد دارای سابقه و بار اولی اهدا شده است همچنین ۴۸۴ نفر از اهدا کنندگان زن و مابقی مرد هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها