رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: به همت استاندار مدبر استان هرمزگان ، گروههای جهادی تشکیل شدند که بصورت دوره ایی در مناطق دورافتاده اقدام به ویزیت و درمان رایگان بیماران می‌نمایند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: به همت استاندار مدبر استان هرمزگان ، گروههای جهادی تشکیل شدند که بصورت دوره ایی در مناطق دورافتاده اقدام به ویزیت و درمان رایگان بیماران می‌نمایند.
کد خبر: ۱۳۷۵۴۶۰

 

هرمزگان-جام جم انلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: به همت استاندار مدبر استان هرمزگان ، گروههای جهادی تشکیل شدند که بصورت دوره ایی در مناطق دورافتاده اقدام به ویزیت و درمان رایگان بیماران می‌نمایند.

 

دکتر فرشیدی گفت : به دنبال ویزیت و ارائه خدمات درمانی رایگان توسط گروهی از پزشکان جهادی در تیرماه سال جاری در شهرستان سیریک ؛ به بیش از ۵ هزار نفر از اهالی روستاهای محروم شهرستان سیریک خدمات درمانی و بهداشتی ارائه گردید و از این تعداد ۱۷ بیمار به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس جهت انجام عمل جراحی چشم و آنژیوگرافی قلبی ارجاع شدند .

 

 فرشیدی افزود: این اعمال جراحی طی روزهای پنجشنبه و جمعه در اتاق عملهای بیمارستان شهید محمدی و بخش آنژیوگرافی این مرکز درمانی با موفقیت انجام شد.

 

دکتر فرشیدی بیان کرد: اقدامات اولیه و معاینات پیش از جراحی و انجام مراحل نخست درمانی توسط متخصصین حوزه درمان در شهرستان سیریک و بیمارستان میناب صورت گرفت و سپس جهت انجام جراحی و تکمیل درمان، به مرکز فوق تخصصی در مرکز استان ارجاع شدند.

 

وی ابراز کرد: ۱۰ بیمار از روستاهای محروم شهرستان سیریک اعزامی توسط گروه های جهادی به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، با عارضه آب مروارید و ناخنک چشم، بصورت کاملا رایگان تحت عمل جراحی چشم قرار گرفتند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: ۷ بیمار که شامل ۵ آقا و ۲ خانم بودند نیز با عارضه قلبی به بخش قلب مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس ارجاع و مورد آنژیوگرافی قرار گرفتند که ۴ بیمار نیز با تشخیص گرفتگی عروق کرونر تحت عمل استنت گذاری (بازگشایی رگ) قرار گرفتند.

 

شایان ذکر است در تیرماه سال جاری بیش از ۵ هزار بیمار توسط گروه های جهادی با همکاری استانداری هرمزگان، دانشگاه علوم پزشکی استان و با حضور پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه در بخش‌های داخلی، چشم پزشکی، اطفال، دندانپزشکی، قلب، زنان و زایمان، سونوگرافی، رادیولوژی و آزمایشگاهی ویزیت و خدمات لازم ارائه شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها