مدیرکل منابع طبیعی ایلام خبر داد:

اتمام طرح کاداستر تا پایان سال

معاون امور جنگل‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری :

حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی وظیفه‌ای همگانی است

معاون امور جنگل‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی مختص گروه و یا عده خاصی نیست بلکه وظیفه‌ای همگانی محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۳۷۵۱۶۴
به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ نقی شعبانیان  در آئین تکریم و معارفه مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام اظهار داشت:  حفظ منابع طبیعی جایگاهی ویژه در اسلام و آموزه‌های دینی دارد و همین امر نشانگر اهمیت و ارزش منابع طبیعی برای بشر است که به این مهم توجه بیشتری شود و از این منابع خدادادی حراست و صیانت کند.

 وی افزود: بی توجهی به منابع طبیعی و بهره کشی بی رویه از طبیعت در طی ۱۰۰ سال اخیر باعث تخریب شدید عرصه‌ها شده، خشکسالی، ریزگرد، آب شدن یخچال‌ها، سیلاب، افزایش آلاینده‌ها، گازهای گلخانه‌ای و فرسایش خاک از جمله این آسیب‌ها است.

شعبانیان گفت: از نظر کمیت و کیفیت کارهای خوبی با پشتوانه علمی و با مطالعات تحقیقات داخلی و خارجی در ایلام انجام شده که قابل تقدیر است.

معاون امور جنگل‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری افزود: اگر امروز شاهد فعالیت‌های مناسبی در منابع طبیعی ایلام هستیم بدون شک با بکارگیری تیم تخصصی به سرانجام رسیده است.

شعبانیان عنوان کرد: متاسفانه در گذشته به منابع طبیعی آنچنان که باید توجه نشده و این موضوع سبب به وجود آمدن معضلات بسیاری برای کشور و جهان شده است.

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه اگر به دنبال امنیت غذایی و زیستی هستیم باید منابع طبیعی را دریابیم و چاره‌ی جز این نداریم، گفت: نشان توسعه یافتگی کشورها در میزان مشارکت مردم و کنشگران در موضوعات مختلف از جمله حفظ و احیای طبیعت است و باید مردم را برای حراست و حفاظت از عرصه‌ها پای کار آورد.

در این آیین از رضا احمدی مدیرکل سابق تقدیر  و  ابراهیم پیرزادیان به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام منصوب شد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها