پنجاه و یکمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش برگزار شد؛

تصویب حضور ۳۰ درصدی تماشاگران | تشدید نظارت بر رعایت پروتکل ها

پنجاه و یکمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش با حضور دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ، دکتر سید اشکان اردیبهشت ،دبیر فدراسیون، علی فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علی ماهر معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران ، علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و دیگر اعضا برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۷۵۱۲۲

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، در این جلسه که مقارن ظهر امروز در محل سالن جلسات فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد مقرر گردید پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده در رشته‌های ورزشی به‌روزرسانی شود و تغییر کند.

دکتر نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در دستورکار و در اولویت قرار دارد، عنوان کرد: الزامات مربوط به انجام تست PCR پابرجاست و در حال حاضر منع و محدودیتی خاص جدیدی نخواهیم داشت اما فعالیت ها بر اساس پروتکل‌های تدوین شده، انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در فصل جاری برگزاری مسابقات، حضور تماشاگران به میزان یک سوم خواهد بود هر چند که متاسفانه برخی از مسابقات با تعداد بیشتری از تماشاگران برگزار شد که باید در این زمینه به صورت جدی ورود کرد.

همچنین دکتر ماهر، معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران نیز با بیان اینکه در حوزه قهرمانی با مشکل چندانی مواجه نیستیم و عموم مشکلات به ورزش‌های همگانی باز می گردد، گفت: متاسفانه با عدم رعایت مقابله با کرونا در برخی موارد روبرو هستیم و باید در این خصوص جدی‌تر عمل کرد و اگر قرار است تصمیمی مبنی بر تغییر پروتکل‌های ورزشی صورت گیرد باید این تصمیم با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود.

همچنین جوادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با تاکید بر اینکه باید سطح هشدارها و مراقبت ها را افزایش داد، گفت: در عین حال نباید چندان محدود کرد تا فعالیت های ورزشی ادامه یابند.

وی افزود: ضمن تمکین کامل از مصوبات باید شیوه نامه ها را به سمت هوشمندسازی پیش ببریم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها