وزیر بهداشت اعلام کرد:

جزئیات طرح پزشک خانواده

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نحوه اجرا و پیوست اجتماعی و اقتصادی طرح دارویار بسیار ضعیف است و نمایندگان مجلس نیز در جریان این طرح قرار ندارند.
کد خبر: ۱۳۷۴۰۱۹

تسنیم: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نحوه اجرا و پیوست اجتماعی و اقتصادی طرح دارویار بسیار ضعیف است و نمایندگان مجلس نیز در جریان این طرح قرار ندارند.

محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت با اشاره به اجرای طرح دارویار در کشور گفت: متأسفانه نحوه اجرا و پیوست اجتماعی و اقتصادی این طرح بسیار ضعیف است و مسئولان سازمان غذا و دارو در این زمینه، عملکرد مناسبی نداشته‌اند.

وی با طرح این سوال که مجلس در کجای اجرای این طرح قرار دارد، از رفتار مسئولان سازمان غذا و دارو انتقاد کرد و گفت: چرا نمایندگان مردم نباید در جریان اجرای طرح قرار گیرند، ضمن آنکه مردم نیز در این طرح نادیده گرفته شده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: قرار بود 700 میلیارد تومان برای زیرساخت سلامت الکترونیک جهت اجرای حذف ارز ترجیحی، توسعه نظام ارجاع و پزشک خانواده و همچنین اجرای دقیق سامانه‌ها و تکمیل سرویس‌ها تخصیص داده شود، اما سوال این است که هزینه کرد این مبالغ در کدام بخش‌ها بوده است؟ آیا پولی برای این موضوع اختصاص داده شده یا نه؟ متأسفانه هیچ‌کس جوابی برای این موضوع داده نشده است.

احمدی اظهار داشت: با این نحوه مدیریت، امکان اینکه طرح دارویار شکست بخورد، وجود دارد که مقصر اصلی آن نیز سازمان غذا و دارو و ریاست این سازمان خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها