وزارت امور خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای درباره گفت‌و‌گوی تلفنی اخیر وزیر خارجه ایران و همتای قطری او، اعلام کرد این کشور در تلاش برای حمایت از مذاکرات است و نگرانی تمامی طرف‌ها را در نظر دارد.
کد خبر: ۱۳۷۳۸۱۳

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت امور خارجه قطر، بعدازظهر امروز (جمعه)، در ارتباط با تماس تلفنی اخیر «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» همتای قطری او بیانیه‌ای صادر کرد.

بنابر بیانیه منتشر شده در صفحه توئیتری وزارت امور خارجه قطر، «در این تماس تلفنی، به روابط دوجانبه دو کشور، تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ ای و همچنین آخرین تحولات منطقه و پاره‌ای از مسائل مورد اهتمام مشترک پرداخته شد.»

وزارت امور خارجه قطر اعلام کرد وزیر امور خارجه این کشور در این تماس تلفنی تأکید کرده که کشور قطر در تلاش برای حمایت از گفت‌وگوهای احیای توافق هسته‌ ای به منظور دستیابی به یک توافق عادلانه برای همه است و نگرانی‌ تمامی طرف‌ها را در نظر دارد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، پنجشنبه (۳۰ تیر ماه)، در گفت‌وگویی تلفنی با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر آخرین تحولات مربوط به گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌ها را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای قطری بار دیگر اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار را مورد اشاره قرار داد و بر ضرورت کنار گذاشتن زیاده خواهی‌از سوی طرف آمریکایی و لزوم واقع بینی در مسیر دستیابی به راه حل و حصول توافق تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ۲۸ تیر ماه نیز در گفت‌وگوی تلفنی با «جوزپ بورل» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه هیچ تردیدی در اراده ایران برای رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار وجود ندارد، تصریح کرد: «کاخ سفید زیاده خواهی‌ها و تردیدها را کنار بگذارد و با واقع بینی در مسیر حصول توافق گام بردارد.»

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها