معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:

کارت واکسیناسیون پیش‌شرط ثبت‌نام دانش‌ آموزان نیست

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کارت واکسن کرونا پیش‌ شرط ثبت‌نام دانش‌آموزان نیست، گفت: هنوز برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا به محصلان تصمیمی گرفته نشده است.
کد خبر: ۱۳۷۳۶۹۱

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ستاری‌فرد معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با  فارس درباره ثبت‌نام دانش‌ آموزان در مدارس و موضوع واکسیناسیون، اظهار کرد: دانش‌آموزان 12 تا 18 سال مجبور به انجام واکسیناسیون نیستند اما توصیه می‌کنیم انجام دهند.

وی با بیان اینکه هنوز تصمیمی برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا به دانش‌ آموزان از سوی وزارت بهداشت گرفته نشده است، افزود: تزریق واکسن برای دانش‌آموزان 12 تا 18 سال است و به دانش‌آموزانی که امسال 12 ساله شده‌اند، توصیه می‌شود واکسن بزنند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اجباری برای دریافت کارت واکسیناسیون و پیش شرطی از این جهت، برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس نداریم.

ستاری‌فرد با تأکید بر اینکه انجام واکسیناسیون پیش شرط ثبت‌نام نیست، گفت: ثبت‌نام مانند سال‌های گذشته انجام می‌شود.

وی درباره آمار تزریق واکسن بیان کرد: 92 درصد دانش‌آموزان دوز اول و 80 درصد دوز دوم را تزریق کردند؛ همچنین 95 درصد فرهنگیان دُز اول، 90 درصد دوز دوم و 51 درصد فرهنگیان دوز سوم را تزریق کردند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: پیشنهادمان به فرهنگیان این است که اگر 6 ماه از تزریق دوز سوم گذشته است، دوز چهارم یادآور را هم تزریق کنند و البته آن گروهی هم دوز سوم را نزدند، پیشنهاد می‌کنیم دوز سوم را تزریق کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها