سید لقمان حسینی اظهار کرد: طرح اوقات فراغت در جمعیت هلال احمر با رویکرد آگاه سازی، و توانمند سازی، افزایش نشاط اجتماعی و آشنایی آنها با اهداف و برنامه‌های سازمان جوانان و برنامه‌های بشر دوستانه و همچنین سالم سازی محیط جامعه از ناهنجاری‌ها و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
کد خبر: ۱۳۷۳۶۲۷

ساوه و زرندیه به گزارش جام جم آنلاین : وی افزود: به همین منظور برنامه‌های اوقات فراغت جمعیت هلال احمر ساوه در ۲ بخش، بخش اول شامل برنامه‌های ورزشی و استفاده از فضاهای ورزشی است که در اختیار این سازمان قرار دارد که در غالب کلاس‌های فوتبال، فوتسال، والیبال و ورزش‌های رزمی و آموزش‌های شنا است که در استخر هلال احمر برگزار می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ساوه تصریح کرد: این آموزش‌ها صبح‌ها در حال برگزاری است و تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در رشته‌های مختلف در مجتمع ورزشی این سازمان ثبت نام کردند و از مجتمع وزرشی این سازمان استفاده می‌کنند و این ثبت نام‌ها همچنان در حال انجام است.

حسینی با اشاره به دیگر آموزش‌های طرح اوقات فراغت جمعیت هلال احمر ساوه گفت: بخش دوم آموزش‌ها دوره امداد و کمک‌های اولیه مقدماتی و پیشرفته است که تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و از این آموزش‌ها به صورت رایگان برخوردار می‌شوند.

وی افزود: ثبت‌نام ها همچنان ادامه دارد و محدودیتی برای علاقمندان به این آموزش‌ها وجود ندارد همه شهروندان می‌توانند از این آموزش‌ها بهره مند شوند البته تفکیک سنی و جنسیتی در دوره‌های آموزشی لحاظ شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ساوه تصریح کرد: در این دوره‌های آموزشی، برخورد و ارزیابی مصدومین، احیای قلبی ریوی مسمومیت‌ها سوختگی‌ها، شکستگی‌ها آتل‌بندی، پانسمان، بانداژ، فوریت‌های طب داخلی آموزش داده می‌شود.

حسینی با اشاره به برنامه‌های دیگر این سازمان گفت: همچنین بحث آموزش مهارت‌های زندگی و پیشگیری از اعتیاد را در تابستان پیش‌بینی کرده‌ایم و تا کنون یک دوره پیشگیری از اعتیاد نیز برگزار شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها