رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد

دستگیری ۲ عامل فروش خودروهای تصادفی به جای نو

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد

کلاهبرداری به بهانه اجاره خانه | ۳ متهم دستگیر شدند

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از شناسایی و انهدام باند ۳ نفره کلاهبرداری با ترفند اجاره ملک خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۱۲۶۰

به گزارش جام جم آنلاین، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری و انهدام باند 3 نفره کلاهبرداری به بهانه اجاره ملک خبر داد.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: یازدهم اردیبهشت ماه پرونده ای به دستور بازپرس دادسرای ناحیه 6 تهران با موضوع کلاهبرداری برای کشف و پی جویی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد که مفاد پرونده حکایت از آن داشت شاکی در فضای مجازی به دنبال اجاره آپارتمان بوده که با دیدن یک آگهی با قیمت بسیار مناسب پس از تماس با فرد آگهی دهنده که خود را علی معرفی می کرد، از شاکی درخواست واریز مبلغی به عنوان بیعانه می نماید و جهت جلب اطمینان تصویر سند خودرو به نام خود که نشانی ملک مورد نظر در آن ثبت شده بود را به همراه تصویر کارت ملی را ارسال می کند و شاکی نیز طی دو مرحله مبلغ 500 میلیون ریال را به صورت اینترنتی به حساب متهم واریز کرده که پس از واریز وجه متهم تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگو نبوده که پس از مراجعه شاکی به آدرس اعلامی متوجه جعلی بودن آدرس و کلاهبرداری می شود.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: نظر به اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پایگاه قرار گرفته و ضمن انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد کدملی مندرج برروی سند خودرو و کارت ملی جعلی است لذا با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم صاحب حساب شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی و طی عملیات ضربتی دستگیر و به اداره آگاهی منتقل می شودکه در تحقیقات به عمل آمده اظهار داشت کارت های عابربانک خود را در قبال دریافت مبلغی به شخصی به نام «شهاب» ساکن ورامین داده است.

این مقام انتظامی اعلام کرد: با هماهنگی قضایی و صدور دستور دستگیری «شهاب»، کارآگاهان مخفیگاه متهم را شناسایی و وی را دستگیر و به تهران منتقل می کنند که در تحقیقات به عمل آمده به بزه ارتکابی اعتراف و نفر اصلی را شخصی به نام «امید» معرفی نمود که با هدایت و راهنمایی وی دیگر متهم پرونده به نام «امید» دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: متهمان در تحقیقات به عمل آمده به بزه انتسابی معترف و اظهار داشتند تا به حال از سه نفر از شهروندان با این شیوه و شگرد کلاهبرداری کردند که با شناسایی مالباختگان، متهمان با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

سرهنگ دستخال به شهروندان توصیه کردند:

۱- قبل از انجام معاملات ملکی، تحقیقات لازم را انجام دهید.

۲- دقت کنند که در معامله یا اجاره املاک، بنگاه موظف است به شما کد رهگیری بدهد که معتبر بودن کد رهگیری خود می‌تواند دلیلی برای معتبر بودن بنگاه باشد.

۳- قبل از اقدام به خرید، اجاره یا رهن یک ملک، ابتدا سند مالکیت آن را رؤیت کنید.

۴- به محل مراجعه کنید و ملک مورد نظر را با سند مطابقت دهید.

۵- در هنگام خرید و اجاره محل سکونت یا دفترکار، از مالک بودن طرف مقابل اطمینان حاصل کنید؛ به صرف وجود سند نیز اکتفا نکنید. برای این کار می توانید از همسایه ها پرسوجو کنید.

۶- هنگام پیش خرید ملک، حتما بررسی های قانونی لازم را به عمل آورید.

۷- اگر ملکی را خریداری یا اجاره می‌کنید که بیش از یک مالک دارد، هنگام عقد قرارداد باید تمامی مالکین آن حضور داشته باشند و قرارداد را امضا کنند.

۸- در صورتی که مالک به فرد دیگری وکالت داده است، وکالتنامه را به دقت مطالعه کنید و ضمن صحت آن مطمئن شوید که به وکیل حق فروش یا اجاره ملک داده شده باشد.

منبع: پلیس تهران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها