title
خرم آباد-جام جم -نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: متاسفانه در ۲۰ سال اخیر اراده‌ای در سطح کلان برای توسعه متوازن در میان استان‌ها ندیده‌ایم؛ مردم استان لرستان در بحث توسعه نامتوازنی که وجود دارد واقعا گله‌مند هستند
کد خبر: ۱۳۶۹۹۱۸
به گزارش جام جم آنلاین لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با معاون حفاظت و بهره‌برداری حوزه کرخه با بیان اینکه مسئله آب یک مسئله ملی است، اظهار داشت: در تیرماه امسال که کمبود آب در دو استان لرستان و خوزستان مطرح شد اعلام کردم که لرستان و خوزستان دو اقلیمی‌اند که سرنوشت مشترکی دارند و هر تصمیمی که در مورد رفع کمبود آب در خوزستان گرفته شود در لرستان هم باید مورد ملاحظه قرار گیرد که در همین راستا نامه‌هایی را برای شورای عالی امنیت ملی، سران سه قوه، نمایندگان استان و برخی از مقامات خوزستان ارسال کردم.
وی با تاکید بر اینکه موضوع آب یک موضوع چندوجهی است، افزود: نمی‌توان به موضوع آب نگاه تک بعدی داشت چرا که چند میلیون نفر در تمام طول سال با کم آبی روبرو هستند.
نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: وضعیت استان لرستان به گونه‌ای است که در زمستان گرفتار سیل و تخریب و در تابستان گرفتار کمبود آب می‌شویم.
وی با اشاره به مکاتبه با دفتر ریاست جمهوری گفت: در این مکاتبه یادآوری کردیم که ما هم حمایت می‌کنیم و هم پیگیری قول‌های بر زمین مانده را دنبال می‌کنیم که در این راستا هنوز قول‌هایی که در مورد سد معشوره چه در سفر ریاست قوه قضاییه و چه در مصوبات سفر ریاست جمهوری در دهم فروردین ماه ۱۴۰۰ و ۱۹ آذر ۱۴۰۰ داده‌اید بر زمین باقی مانده است.
شاهرخی با اشاره به دوگانگی‌ها در سیاست‌های اعمال شده در بحث محدودیت‌های کشت و استفاده از حق آبه، تصریح کرد: مردم لرستان وقتی می‌بینند که آب زاینده رود برای کشت بهاره در اصفهان باز شده و عده‌ای به آنجا رفته و قرارداد بسته‌اند و تعهداتی برای آنها از سوی دولت ایجاد شده و امتیازاتی به آنها داده شده است این دوگانگی‌ها را کاملا متوجه می‌شوند. 
وی با تاکید بر اینکه لرستان در یک محرومیت کامل به سر می‌برد، اظهارداشت: با این حال مردم ما مردمی نجیب و سربه زیر هستند و در جریان مشکلات آبی تیرماه گذشته برخی از آنها حتی اقدام به نذر آب کردند. 
نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: متاسفانه در ۲۰ سال اخیر اراده‌ای در سطح کلان برای توسعه متوازن در میان استان‌ها ندیده‌ایم؛ مردم استان لرستان در بحث توسعه نامتوازنی که وجود دارد واقعا جانشان به لب آمده است. 
وی با اشاره به بیکاری گستره جوانان لرستان و تعطیلی واحدهای تولیدی و کارخانجات استان و نامید شدن جوانان از اشتغال، عنوان کرد: برخی جوانان استان به دلیل بیکاری روی به قاچاق کالا و شوتی‌گری کرده‌اند و چه بسا جان خود را هم در این راه از دست می‌دهند. 
شاهرخی با بیان اینکه مردم دوگانگی‌ها و عقب نشینی‌ها را می‌بینند، بیان کرد: مردم سرمایه اصلی نظام هستند و باید تا جایی که می‌توانیم آنها را راضی نگه داریم. 
وی گفت: هر تصمیمی که در استان گرفته می‌شود باید به شکلی باشد که عملیاتی شود و تقابل بین عموم مردم و نظام و قوای سه گانه ایجاد نکنیم. 
نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: اعتبارات قطره چکانی که به استان برای سدسازی‌ها داده می‌شود راه به جایی نمی‌برد، قرار نبود سدمعشوره اینقدر به تاخیر بیفتد.
وی با اشاره به راه آهن دورود به خرم‌آباد، تصریح کرد: قرار بود برنامه زمان بندی این پروژه اعلام شود در حالی که کار آن بر زمین مانده است.
شاهرخی با بیان اینکه مردم این استان از دو وزارتخانه گلایه دارند، اظهارداشت: مردم استان ما از وزارت کشور و وزارت نیرو گلایه دارند، تنها استانی هستیم که آب مرکز آن از طریق چشمه‌ها تامین می‌شود و در فصل بارندگی آب برخی از این چشمه‌ها گل آلود می‌شود و انتظار داریم که این مشکلات حل شوند.
 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها