درباره موضوع هسته‌ای ایران

گروسی: همواره امکان تفاهم وجود دارد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی درباره موضوع هسته‌ای ایران، با تاکید بر اینکه همواره امکان تفاهم وجود دارد، از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران را معقول‌ترین گزینه دانست.
کد خبر: ۱۳۶۹۶۲۸
به گزارش جام جم آنلاین، «رافائل گروسی» در گفتگو با بخش عربی شبکه تلویزیونی الجزیره تصریح کرد که از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران، به عنوان معقول‌ترین گزینه بسیار ضروری است.
وی افزود تنشی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود دارد، اما همواره جایی برای تفاهم هست و امیدوارم که در نزدیکترین فرصت به ایران سفر کنم.

گروسی در عین حال بدون توجه به سیاسی کاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در قبال پرونده صلح آمیز هسته‌ای ایران و تن دادن خود به فضاسازی‌های صهیونیست‌ها درباره آنچه تبعات اقدامات اخیر ایران بر روند این مذاکرات خواند، هشدار داد.

گروسی اقدام ایران در متوقف کردن کار برخی دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را "منفی" خواند و ادعا کرد: این امر "اقدامی منفی است، زیرا کاهش شفافیت ابدا ایده خوبی نیست. "

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه ادعای خود افزود: گام‌های اخیر ایران تاثیر منفی بر فرصت‌های احیای توافق هسته‌ای امضا شده در سال ۲۰۱۵ میلادی می‌گذارد.

گروسی افزود که به مسئولان ایرانی پیشنهاد حضور بر سر میز گفتگو و تمرکز برای دستیابی به راه حل‌ها را داده است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها