سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: متاسفانه گزارشی که مدیرکل داده است منعکس کننده این همکاری‌ ها و حسن نیت ایران نبوده است و امیدوار هستیم که این رویکرد را عوض کنند.
کد خبر: ۱۳۶۹۳۶۲

به گزارش جام جم آنلاین، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی قبل از شرکت در جلسه‌ ویژه‌ کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگوی تلویزیونی گفت: بر اساس اطلاعیه‌ صادر شده، متاسفانه رفتار آژانس متناسب با همکاری‌های ما نبوده است.

وی افزود: سه کشور اروپایی و همچنین آمریکا تحرکاتی را آغاز کردند که تصمیم گرفته شد بخشی از همکاری‌ها که فراتر از پادمان و جزو تعهدات ما نبود و بر مبنای حسن نیت از طرف ایران بود (مانند ضبط برخی از فعالیت‌ها توسط دوربین‌ها و دستگاه برخط سنجش سطح غنا) متوقف شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در گذشته نیز قرار نبود اطلاعات این دستگاه‌ها در اختیار آن‌ها قرار گیرد مگر در حالت پذیرش شرایط ایران و بر اساس قانون راهبردی مجلس، از امروز این اطلاعات ضبط نمی‌شود.

وی افزود: اقداماتی دیگری در نظر گرفته شده که امیدواریم آن‌ها به خودشان بیایند و جواب همکاری‌های ایران را بدهند.

کمالوندی تصریح کرد: نکته دیگری که باید بیان شود این است که ۸۰ درصد دوربین‌ های آژانس، دوربین‌ های پادمانی است. ما متعهد به پادمان هستیم و دوربین‌هایی که قطع می‌شوند، دوربین‌های فرا پادمانی هستند و آژانس دیگر نمی‌تواند از اطلاعات آن‌ها استفاده کند.

وی افزود: امیدوار هستیم که با اقداماتی که انجام می‌شود این‌ها به خودشان بیایند و روش و منش خود را عوض کنند با این رویکرد نمی‌توانند انتظار داشته باشند که جمهوری اسلامی ایران در قبال عدم همکاری و سوءنیت آن‌ها، همکاری داشته باشد.

کمالوندی گفت: متاسفانه گزارشی که مدیرکل داده است منعکس کننده این همکاری‌ها و حسن نیت نبوده است و امیدوار هستیم که این رویکرد را عوض کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها