منابع عراقی خبر دادند؛

دستگیری ۱۴ تروریست داعش در بغداد

زن آمریکایی اهل کانزاس که فرمانده گردان زنان داعش در سوریه از آب درآمده بود، اعتراف کرد بیش از ۱۰۰ جنگجوی زن داعشی را آموزش داده است.
کد خبر: ۱۳۶۹۲۹۱
به گزارش جام جم آنلاین، این زن آمریکایی اهل کانزاس روز سه شنبه به وقت محلی اعتراف کرد که از گروه تروریستی داعش حمایت کرده و بیش از ۱۰۰ جنگجوی زن عضو این گروه تروریستی را در سوریه آموزش داده است.

بر اساس این گزارش ها، وی همچنین اعتراف کرده درحال برنامه ریزی برای حمله به یک دانشگاه در آمریکا بوده است.

آلیسون فلوک-اکرن، ۴۲ ساله که در پرونده‌های دادگاه از او به عنوان یک مادر و معلم یاد شده، آخرین بار در ۸ ژانویه ۲۰۱۱ در آمریکا حضور داشته است و پس از آن به مصر و لیبی سفر کرده و در نهایت در سال ۲۰۱۴ در سوریه مستقر شده است.

به گفته شاهدان دولتی، اکرن طرح حمله خود به آمریکا را به یک منبع دولتی خارجی ارائه کرده است. اکرن در دادگاه روز سه شنبه اعتراف کرد که قصد داشته در یک دانشگاه آمریکایی بمب گذاری کند.

بر اساس اسناد و اعترافات وی، این طرح به ابوبکر البغدادی، رهبر پیشین گروه تروریستی داعش ارائه شده، اما در نهایت کنار گذاشته شد.

این زن که به نام مستعار ام محمد آمریکایی نیز شناسایی می‌شود، زمانی که شهر موصل عراق در کنترل نیرو‌های داعش بود، به این شهر سفر کرد.

اکرن در حمایت از این سازمان تروریستی اظهار داشت که به زنان و برخی از زنان جوان استفاده از تفنگ‌های تهاجمی کلاشنیکف، نارنجک و کمربند انتحاری را آموزش داده است. او همچنین فرماندهی گروه داعشی موسوم به "خطیبه نصیبه" را برعهده داشت.

وی در سال ۲۰۲۱ خود را به عنوان پلیس سوریه معرفی کرد، اما بازداشت شد و در سال ۲۰۲۲ به آمریکا منتقل شد. بر اساس اتهامات کنونی، وی به ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

دادستانی آمریکا در الکساندریای ایالت ویرجینیا بهمن ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد که آلیسون فلوک-اکرن ۴۲ ساله، به حمایت از یک سازمان تروریستی متهم است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس آن زمان با اعلام این مطلب گزارش داد شکایت جنایی علیه این شخص در سال ۲۰۱۹ به صورت محرمانه ثبت شده، اما پس از بازگرداندن فلوک-اکرن به آمریکا پرونده او علنی شده است. پیش از این، مشارکت او با گروه تروریستی داعش اعلام نشده بود.
 
منبع: ایرنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها