از سوی رئیس اداره گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره)

هک سامانه‌های گذرنامه فرودگاه امام تکذیب شد

رئیس اداره گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: هک شدن یا حمله سایبری به سامانه گذرنامه فرودگاه را تکذیب کرد.
کد خبر: ۱۳۶۸۸۴۲

به گزارش جام جم آنلاین، برخی رسانه‌ها بامداد امروز از توقف فعالیت سامانه تأیید گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داده بودند. این در حالی است که مسئولان شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ای موضوع را رد می‌کنند.

سرهنگ حیدری سیرت رئیس اداره مرز هوایی فرودگاه حضرت امام (گذرنامه) در گفت وگو با مهر با رد هک یا حمله سایبری به سامانه گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار کرد: مشکلی در یکی قطعات سرور آفلاین اتفاق افتاده بود که بلافاصله قطعه آن را جایگزین کردیم.

وی ادامه داد: وقتی قطعه سخت افزاری در سرور تغییر می‌کند، باید برنامه آن آپدیت شود تا آن قطعه را بشناسد که بلافاصله این کار را انجام دادیم.

رئیس اداره گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: میزان تأخیر پروازهای خروجی در آن دقایقی که قطعه سخت افزاری سرور را تعویض می‌کردیم، بسیار کم و حداکثر ۱۵ دقیقه از ساعت ۲:۴۵ تا ۳ بامداد امروز بود.

به گفته سرهنگ حیدری سیرت، هیچ مسافری شب گذشته از پروازهای خروجی جا نماند.

وی خاطرنشان کرد: سامانه ما در بستر اینترنت نیست که قابل حمله سایبری و هک کردن باشد بلکه در بستر اینترانت بسیار امنی قرار دارد؛ ضمن اینکه به دلیل اهمیت موضوع، رئیس پلیس گذرنامه فراجا هم شخصاً حضور یافتند؛ همچنین از مردمی که دقایقی در صف گذرنامه معطل شده بودند، عذرخواهی کردیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها