یک ژنرال بازنشسته ارتش آلمان گفت که موضوع سیطره روسیه بر دونباس مسئله چند روز و هفته است و نیرو‌های اوکراینی شانسی برای موفقیت در برابر ارتش روسیه ندارند.
کد خبر: ۱۳۶۸۴۹۵
به گزارش جام جم آنلاین، «رولاند کاتر» ژنرال بازنشسته آلمانی معتقد است که نیرو‌های روسیه طی روز‌ها یا هفته‌های آینده به طور کامل بر منطقه دونباس سیطره خواهند یافت.

وی که این سخنان را با نشریه «دی‌ولت» مطرح می‌کرد گفت: «این تصور را دارم که روسیه راهبردش را طی روز‌ها و هفته‌های اخیر تغییر داده و نیروهایش را در دونباس متمرکز کرده است».

کاتر اضافه کرد: «نیرو‌های روسیه بر نیرو‌های اوکراینی برتری داشته و هیچ شانسی برای موفقیت اوکراینی‌ها وجود ندارد و موضوع سیطره نیرو‌های روسیه بر منطقه دونباس مسئله چند روز یا هفته است».

این ژنرال بازنشسته ارتش آلمان افزود: «روسیه تاکتیک‌های دقیقی را پیگیری می‌کند که نخست در سیطره بر منطقه دونباس نمایان شده تا پس از آن برای عملیات‌های بعدی آماده شود».

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.
 
منبع: فارس
برچسب ها: اوکراین روسیه جنگ
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها