رییس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی:

مردم تخلفات مالیاتی در عدم استفاده از کارتخوان را اعلام کنند

سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص شگردهای کلاهبرداران و سودجویان به مودیان مالیاتی هشدار داد.
کد خبر: ۱۳۶۸۴۷۴

به گزارش جام جم آنلاین، دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به فرارسیدن خردادماه (موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل بابت عملکرد سال ۱۴۰۰) در اطلاعیه ای اعلام کرد که سازمان امور مالیاتی کشور در رویکرد تحولی جدید، ارتقای سلامت نظام اداری، پیشگیری از وقوع مفاسد و همچنین آگاهی‌رسانی به مودیان با هدف پیشگیری از برخی زمینه‌های فساد یا کلاهبرداری را در دستور کار خود قرار داده است.

از این رو، حراست سازمان مالیاتی در نظر دارد به طور متناوب، مودیان را به برخی مصادیق فساد و کلاهبرداری آگاه سازد. بر اساس سوابق و رویدادهای قبلی، بعضاً مشاهده می‌شود برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب با جعل عنوان مامور، مشاور، واسطه حل‌وفصل اختلافات مالیاتی یا عناوین مشابه و با سوءاستفاده از عدم آگاهی مودیان و مراجعین سازمان امور مالیاتی، با ادعای تسهیل در انجام امور مالیاتی، اخذ تخفیف‌های گوناگون و بخشودگی جرایم مالیاتی اقدام به ارایه وعده‌های دروغین، راهکارهای متقلبانه و توصیه‌های غیرقانونی به مودیان می‌کنند.

این در حالی است که مطابق قوانین و ضوابط موجود، تمامی موارد مشمول تخفیف در پرداخت مالیات و محدوده بخشودگی جرایم مالیاتی متعلقه فقط در چارچوب مقررات قانونی قابل تعیین بوده و به‌صورت شفاف و قابل‌دسترس در اختیار عموم مردم قرار دارد و هرگونه ادعایی مبنی بر برخورداری از امکان اخذ تخفیفات فراقانونی، کذب محض بوده و به‌نوعی کلاهبرداری محسوب می‌شود.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: تمامی پرداخت‌های مالیاتی صرفاً می باید از طریق واریز به حساب‌های مشخص و اعلام شده سازمان در نزد خزانه‌داری کل کشور (با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی، پرداخت از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir) صورت پذیرد و مودیان می باید از هرگونه پرداخت نقدی، باواسطه اشخاص متفرقه و خارج از مجاری تعیین شده توسط سازمان اکیداً خودداری کنند.

این اطلاعیه می‌افزاید: سازمان امور مالیاتی کشور هیچ‌گونه پیامک، نامه، نمابر یا رایانامه، متضمن درخواست اطلاعات شخصی حساب‌های بانکی (از قبیل شماره، تاریخ انقضا و رمز دوم کارت بانکی) به مودیان ارسال نکرده و اصولاً تقاضای چنین اطلاعات محرمانه مالی، حاکی از اقدام به کلاهبرداری است.

در ادامه این گزارش از کلیه مودیان تقاضا شده است در صورت مشاهده این موارد، دراسرع‌وقت، مراتب را به‌وسیله شماره‌تلفن ۳۵۰۱۹ به دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور یا حسب مورد به دفاتر حراست مستقر در ادارات کل امور مالیاتی اعلام کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها